Berlin KXDRga qarshi qo‘shimcha sanksiyalar kiritish imkoniyatini ko‘rib chiqmoqda. Bu haqida zamon.uz xabar bermoqda.
Germaniya Tashqi ishlar vazirligi matbuot kotibi Sebastyan Fisherga ko‘ra, agar Shimoliy Koreya askarlari Rossiya tomonidan Ukraina urushida qatnashgani to‘g‘risidagi ma’lumotlar tasdiqlansa, Germaniya hukumati o‘zaro aloqalarda qo‘shimcha sanksiyalar kiritish huquqini o‘zida saqlab qoladi.
TIV kotibining qo‘shimcha qilishicha, Berlinning pozitsiyasi avvalroq Germaniya tashqi ishlar vazirligiga chaqirilgan KXDR maxsus vakiliga yetkazilgan.
"Biz uni Rossiyaning Ukrainaga qarshi noqonuniy tajovuzini qo‘llab-quvvatlamaslikka va Rossiyaga tegishli yordamni to‘xtatishga qat’iy chaqirdik", – deya qo‘shimcha qildi Fisher.

Berlin is considering the possibility of imposing additional sanctions against the DPRK. This was reported by zamon.uz here.
According to Sebastian Fischer, a spokesperson for the German Federal Foreign Office, if information about North Korean soldiers participating in the war in Ukraine on Russia's side is confirmed, the German government reserves the right to impose additional sanctions in bilateral relations.
In addition, the secretary added, Berlin's position has been conveyed to the DPRK special representative who was summoned to the German Federal Foreign Office earlier.
"We strongly urged him to not support Russia's illegal aggression against Ukraine and to halt any aid related to Russia," – Fischer added.