Бразилия терма жамоаси бош мураббийси Карло Анчелотти ҳужумчи Неймарни Жаҳон чемпионатига фақат унинг жисмоний ҳолати аъло даражада бўлган тақдирдагина жалб этишга тайёр. Бу ҳақда Бразилия футбол федерациясидаги манбаларига таяниб, UOL нашри хабар берди.
Манбага кўра, мутахассис футболчининг айни пайтдаги жисмоний тайёргарлиги ва юқори савияда ўйнашга тайёрлигини асосий мезон сифатида кўради. Шу билан бирга, қарор шахсий эмас, балки фақат спорт омилларига таянилган ҳолда қабул қилиниши таъкидланмоқда.
Маълумот учун, Бразилия терма жамоаси жорий ёзда бўлиб ўтадиган Жаҳон чемпионатида “C” гуруҳидан жой олган. Неймар эса 16 февраль куни жароҳатдан сўнг Сантос сафида 2026 йил ҳисобидан илк бор майдонга тушди.

Brazil's national team head coach Carlo Ancelotti is ready to call up forward Neymar for the World Cup only if his physical condition is at an excellent level. UOL reported this, citing sources within the Brazilian Football Confederation.
According to the source, the specialist considers the player's current physical readiness and preparedness to perform at a high level as the main criterion. At the same time, it is emphasized that the decision will not be personal, but will be made based solely on sporting factors.
For reference, the Brazilian national team has secured a spot in Group "C" for the upcoming World Cup this summer. Neymar, after his injury, took to the field for the first time since 2026 for Santos on February 16.