Фарғонада 2,7 минг дона кучли таъсир қилувчи дори мусодара қилинди
Фарғона вилоятида ўтказилган тезкор тадбир давомида Қирғизистондан ноқонуний олиб кирилган минглаб кучли таъсир қилувчи дори воситалари аниқланди.
'Фарғонада 2,7 минг дона кучли таъсир қилувчи дори мусодара қилинди'ning rasmi
Гиёҳвандлик воситалари ва кучли таъсир қилувчи дори воситаларининг ноқонуний айланмасига қарши курашиш доирасида Фарғона вилоятида тезкор тадбир ўтказилди. Қўқон шаҳрида ҳаракатланаётган “Жентра” автомашинаси тўхтатилиб, кўздан кечирилганда, унда йўловчи сифатида кетаётган 1994 йилда туғилган фуқарога тегишли Қирғиз Республикасидан контрабанда қилинган 2 797 дона “Регапен” дориси борлиги аниқланди.
Мазкур ҳолат юзасидан шахсга нисбатан Жиноят кодексининг 251¹-моддаси 5-қисми билан жиноят иши қўзғатилиб, унга “қамоқ” эҳтиёт чораси қўлланилди. Ҳозирда тергов ҳаракатлари олиб борилмоқда.
Мутахассислар кучли таъсир қилувчи ва психотроп дориларни шифокор тавсиясисиз қабул қилиш соғлиқ учун хавфли эканини эслатиб, бундай моддаларнинг ноқонуний айланмаси ҳамда рецептсиз сотилиши қонун билан қатъиян тақиқланганини таъкидламоқда.
'Ўзбекистоннинг қатор тоғли ҳудудларида қор кўчиш хавфи эълон қилинди'ning rasmi
Ўзбекистоннинг қатор тоғли ҳудудларида қор кўчиш хавфи эълон қилинди
“Ўзгидромет” маълум қилишича, 31 январь ҳамда 1–3 февраль кунлари кутилаётган ёғингарчилик ва ҳаво ҳароратининг ўзгариши сабаб республика тоғли ҳудудларида қор кўчиш хавфи мавжуд.
'Бухородаги икки қаватли уйда газ портлади'ning rasmi
Бухородаги икки қаватли уйда газ портлади
Ҳодиса оқибатида 2 нафар фуқаро тан жароҳати олган ва шифохонага юборилган.
'Сохта косметологлар ер тўласида жарроҳлик қилган'ning rasmi
Жамият Бугун 06:14
Сохта косметологлар ер тўласида жарроҳлик қилган
Тошкентнинг Чилонзор туманида ноқонуний косметология фаолияти билан шуғулланган эр-хотин суд ҳукми билан жазоланди.
'Ўзбекистон ва Туркия биринчи хонимлари “Анқара Палас” музейига ташриф буюрди'ning rasmi
Жамият 30.01.2026 15:57
Ўзбекистон ва Туркия биринчи хонимлари “Анқара Палас” музейига ташриф буюрди
Ўзбекистон Президенти Шавкат Мирзиёевнинг Туркияга расмий ташрифи доирасида Ўзбекистон Биринчи хоними Зироат Мирзиёева Туркия Биринчи хоними Эмине Эрдоған билан бирга Анқарадаги “Анқара Палас” музейини томоша қилди.
'Истанбулда ахлат қутисидан бошсиз жасади топилган ўзбекистонлик аёл ватанга қайтарилди'ning rasmi
Жамият 30.01.2026 15:41
Истанбулда ахлат қутисидан бошсиз жасади топилган ўзбекистонлик аёл ватанга қайтарилди
Истанбул шаҳрида фожиали тарзда ҳалок бўлган Дурдона Ҳакимованинг жасади ва унинг икки нафар фарзанди Ўзбекистоннинг Истанбулдаги Бош консулхонаси кўмагида Ватанга олиб келинди.
'Ўзбекистонда 2025 йилда ўлим кўрсаткичи тўрт баравардан кўпроқ ўсди'ning rasmi
Жамият 30.01.2026 14:36
Ўзбекистонда 2025 йилда ўлим кўрсаткичи тўрт баравардан кўпроқ ўсди
Миллий статистика қўмитаси маълумотларига кўра, вафот этганлар сони йил бошига нисбатан чоракдан-чоракка ўсиб, йил охирида 177,1 минг кишини ташкил этди.

In Fergana, 2.7 thousand units of potent drugs were seized.
During the rapid operational measures carried out in the Fergana region, thousands of potent psychotropic drugs illegally brought from Kyrgyzstan were identified.
Image of 'In Fergana, 2.7 thousand units of potent drugs were seized.'
Within the framework of combating the illegal circulation of narcotic drugs and potent medicinal substances, a rapid operation was carried out in the Fergana region. A moving "Gentra" car was stopped in the city of Kokan, and upon inspection, it was discovered that it contained 2,797 units of "Regapen" medicine smuggled from the Kyrgyz Republic, belonging to a citizen born in 1994 who was traveling as a passenger.
Regarding this incident, a criminal case has been initiated against the individual under Part 5 of Article 251¹ of the Criminal Code, and the preventive measure of "detention" has been applied to him. Investigative actions are currently being carried out.
Specialists remind that taking potent and psychotropic drugs without a doctor's prescription is dangerous to health and emphasize that the illegal circulation and sale of such substances without a prescription is strictly prohibited by law.
Image of 'A gas explosion occurred in a two-story house in Bukhara.'
A gas explosion occurred in a two-story house in Bukhara.
As a result of the incident, 2 citizens sustained bodily injuries and were sent to the hospital.
Image of 'Sokhta cosmetologists performed surgery on the entire surface of the earth.'
Society Today 06:14
Sokhta cosmetologists performed surgery on the entire surface of the earth.
A couple engaged in illegal cosmetology activity in Tashkent's Chilanzar district was sentenced by court.
Image of 'Uzbekistan and Turkey first ladies visited the "Ankara Palace" museum.'
Society 30.01.2026 15:57
Uzbekistan and Turkey first ladies visited the "Ankara Palace" museum.
Within the framework of the official visit of the President of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev to Turkey, the First Lady of Uzbekistan Ziroat Mirziyoyeva, together with the First Lady of Turkey Emine Erdoğan, visited the "Ankara Palace" museum in Ankara.
Image of 'An Uzbek woman found unconscious in a trash bin in Istanbul was returned to her homeland.'
Society 30.01.2026 15:41
An Uzbek woman found unconscious in a trash bin in Istanbul was returned to her homeland.
The body of Durdona Hakimova, who tragically perished in the city of Istanbul, and her two children were brought to the Homeland with the assistance of Uzbekistan's Consulate General in Istanbul.
Society 30.01.2026 14:36
Image of '19 more ticket offices will be closed in the Tashkent metro.'
Society 30.01.2026 14:34
19 more ticket offices will be closed in the Tashkent metro.
From February 1, ticket offices at 19 metro stations in the capital will cease operation, and information kiosks issuing QR-chip cards will be installed in their place.