Жорий йилнинг 22-24 январь кунлари Ўзбекистон ҳудудига нам ва совуқ ҳаво массалари кириб келади.
Маълум қилинишича, 22-23 январь куни кечаси ва эрталаб Ўзбекистон бўйича асосан қор кўринишидаги ёғингарчилик бўлади. Йўлларда баъзи жойларда яхмалак кузатилади.
Республиканинг тоғ олди ва тоғли ҳудудларида 22-23 январь кунлари қор ёғади, баъзи жойларда кучли бўлади.
Республика бўйича баъзи жойларда шамол тезлиги 15-20 м/с гача кучаяди, айрим жойларда баъзида 22-25 м/с гача кучайиши мумкин.
22-24 январь кунлари ҳарорат кечалари 3-8 даража совуққача, кундуз кунлари 3 даража совуқ 2 даража илиққача; шимолда кечалари 12-15 даража совуққача, кундуз кунлари 2-5 даража совуққача пасаяди.

Cold air is entering Uzbekistan.
It is reported that on the night and morning of January 22-23, precipitation mainly in the form of snow is expected across Uzbekistan. Slippery conditions will be observed in some places on the roads.
In the foothill and mountainous areas of the republic, snow will fall on January 22-23, and it will be heavy in some places.
Across the republic, wind speed will increase to 15-20 m/s in some places, and in some areas it may occasionally increase to 22-25 m/s.
On January 22-24, the temperature at night will drop to 3-8 degrees below zero, during the day to 3 degrees below zero to 2 degrees above zero; in the north, at night it will drop to 12-15 degrees below zero, during the day to 2-5 degrees below zero.