Акмал Шукуровни озод қилган 4 нафар судья қамоққа олинди
Тунги клуб олдида содир этилган оғир жиноят бўйича суд қарорини ноқонуний ўзгартиришда айбланган судьяларга нисбатан жиноят иши қўзғатилди.
'Акмал Шукуровни озод қилган 4 нафар судья қамоққа олинди'ning rasmi
Тошкент шаҳрида эркакни калтаклаб, комага тушириб қўйган Акмал Шукуровни қамоқдан озод этишга сабаб бўлган судьяларга нисбатан жиноят иши қўзғатилиб, улар қамоққа олинди. Бу ҳақда Ўзбекистон Республикаси Бош прокуратураси маълум қилди.
Қайд этилишича, Тошкент шаҳар суди раиси собиқ ўринбосари Муроджон Мирзажонов ҳамда жиноят ишлари бўйича шаҳар судининг собиқ судьялари Одилбек Илҳомжонов, Мирзиёд Обидов ва Муҳтарама Тургуновага адолатсиз суд қарорини чиқариш ва суд ишларига аралашиш моддалари билан айблов эълон қилинган.
Тергов материалларига кўра, улар апелляция инстанциясида биринчи инстанция суди ҳукмини ноқонуний равишда ўзгартириб, Акмал Шукуровни суд залидан озод қилган. Кейинчалик протест асосида ушбу ажрим бекор қилиниб, Шукуровга нисбатан 5 йил 3 ой озодликдан маҳрум қилиш жазоси тайинланган.
Ҳозирда мазкур иш бўйича дастлабки тергов ҳаракатлари Бош прокуратура томонидан олиб борилмоқда.
'Сурхондарёда 11-синф ўқувчиси 9-синф қизини зўрлагани айтилмоқда'ning rasmi
Жиноят 13.01.2026 16:18
Сурхондарёда 11-синф ўқувчиси 9-синф қизини зўрлагани айтилмоқда
Ҳодиса бир неча ой аввал мактабдан ташқарида ва ўқув вақтидан ташқари пайтда юз берган.
'Нью-Йорк полицияси “Гринч”ни қидирувга берди'ning rasmi
Жиноят 29.12.2025 10:35
Нью-Йорк полицияси “Гринч”ни қидирувга берди
Шаҳар полицияси Янги йил арафасида ҳазиломуз акция ўтказиб, машҳур кино қаҳрамонини “топган”ларга 10 минг доллар мукофот ваъда қилди.

A criminal case has been initiated and judges have been arrested in relation to the release from prison of Akmal Shukurov, who was convicted of beating a man and throwing him into a coma in Tashkent. This was reported by the Prosecutor General's Office of the Republic of Uzbekistan.
It is noted that charges have been brought under articles for issuing an unjust court verdict and interfering in court cases against former deputy chairman of the Tashkent City Court Murodjon Mirzajonov, and former judges of the city court for criminal cases Odilbek Ilhomjonov, Mirziyod Obidov, and Muhtarama Turgunova.
According to the investigation materials, they illegally changed the verdict of the court of first instance at the appellate instance and released Akmal Shukurov from the courtroom. Subsequently, this decision was annulled on the basis of a protest, and Shukurov was sentenced to 5 years and 3 months of imprisonment.
Preliminary investigative actions in this case are currently being carried out by the Prosecutor General's Office.