Эронда намойишлар зўравонликка айланди
Чаҳормаҳал ва Бахтиёрий вилоятидаги Лордегон шаҳрида полиция ва намойишчилар ўртасида тўқнашувлар юз берди.
'Эронда намойишлар зўравонликка айланди'ning rasmi
Эроннинг “Fars” ахборот агентлиги хабар беришича, 7 январь куни юз берган тартибсизликларда икки киши ҳалок бўлиб, 30 га яқин киши жароҳатланган.
Намойишчилар полиция ходимларига тош ва ўқотар қурол билан ҳужум қилган, бир нечта маъмурий биноларга, жумладан туман ҳокимияти биносига зарар етган.
Эслатиб ўтамиз, 5 январь куни ҳам Эронда норозилик намойишларида камида 35 киши ҳалок бўлган ва 1200 дан ортиқ киши ҳибсга олинган эди. Норозиликларнинг сабаби — Эрон риали курсининг кескин пасайиши ва иқтисодий қийинчиликлар.
Ҳудудда хавфсизлик чоралари кучайтирилган, интернетдаги трафик вақтинча чекланган, полиция эса тартибсизликларни ташкил қилувчиларни аниқлаш ва қўлга олиш бўйича фаол ҳаракат олиб бормоқда.

The protests in Iran turned violent.
According to Iran's "Fars" news agency, two people were killed and about 30 were injured in the unrest that occurred on January 7.
Demonstrators attacked police officers with stones and hunting weapons, damaging several administrative buildings, including the district government building.
We recall that on January 5, at least 35 people were killed and more than 1,200 were arrested in protest demonstrations in Iran. The reason for the protests is the sharp decline in the value of the Iranian rial and economic difficulties.
Security measures have been strengthened in the region, internet traffic has been temporarily restricted, and the police are actively working to identify and apprehend the organizers of the unrest.