Самарқандда 29 ёшли эркакнинг қорнидан 200 гр мих олиб ташланди
Эркак қаттиқ стрессга тушгани ва ўз хатти-ҳаракатларини назоратга олмаган ҳолда ушбу жисмларни ютгани айтилмоқда.
'Самарқандда 29 ёшли эркакнинг қорнидан 200 гр мих олиб ташланди'ning rasmi
Самарқандда 29 ёшли фуқаронинг қорин бўшлиғидан 200 грамм мих ва “саморез” олиб ташланди. Бу ҳақда Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази Самарқанд филиали хабар берди.
Қайд этилишича, муассасага 29 ёшли фуқаро А.Э. қорин соҳасида кучли оғриқ билан келтирилган. Шошилинч қабул бўлимида ўтказилган диагностика ва лаборатория таҳлилларига кўра беморнинг меъда ичак тизимида катта миқдорда ёт жисмлар (мих ва “саморез”) борлиги аниқланган.
Беморда шошилинч равишда лапаротомия, гастростомия усулида жарролик амалиёти ўтказилиб, қорин бўшлиғидан мих ва бошқа турдаги метал жисмлар олиб ташланган. Ҳозирги вақтда беморнинг аҳволи қониқарли.
'Эронга қарши урушда уч нафар америкалик ҳалок бўлди'ning rasmi
Жамият Бугун 04:31
'Умрадаги ўзбекистонликлар учун махсус қайтариш рейслари йўлга қўйилади'ning rasmi
Жамият Бугун 04:20
Умрадаги ўзбекистонликлар учун махсус қайтариш рейслари йўлга қўйилади
“Uzbekistan Airways” Умра дастури доирасида Саудия Арабистонига олиб борилган Ўзбекистон фуқароларини ватанга қайтариш учун махсус рейслар ташкил этилишини маълум қилди.
'АҚШ расмийлари Хоманаий ўлими режим ўзгаришига олиб келишига шубҳа билан қарамоқда'ning rasmi
АҚШ расмийлари Хоманаий ўлими режим ўзгаришига олиб келишига шубҳа билан қарамоқда
АҚШнинг юқори мартабали амалдорлари Эрон олий раҳбари Али Хоманаий ўлдирилган тақдирда ҳам бу дарҳол режим алмашишига олиб келишига ишонмаяпти.
'Шавкат Мирзиёев Яқин Шарқ давлатларига ҳамдардлик билдирди'ning rasmi
Шавкат Мирзиёев Яқин Шарқ давлатларига ҳамдардлик билдирди
Ўзбекистон ташқи ишлар вазири Бахтиёр Саидов қатор Яқин Шарқ давлатлари раҳбарлари билан телефон орқали мулоқот қилди.

In Samarkand, 200 grams of nails and "self-tapping screws" were removed from the abdominal cavity of a 29-year-old citizen. This was reported by the Samarkand branch of the Republican Scientific Center for Emergency Medical Aid.
It is noted that a 29-year-old citizen, A.E., was brought to the institution with severe pain in the abdominal area. According to diagnostics and laboratory tests conducted in the emergency department, a large number of foreign objects (nails and "self-tapping screws") were found in the patient's gastrointestinal tract.
An emergency surgical operation was performed on the patient using laparotomy and gastrostomy methods, and nails and other types of metal objects were removed from the abdominal cavity. Currently, the patient's condition is satisfactory.
It is said that the man was under severe stress and, unable to control his actions, swallowed these objects.