Вазир ўринбосари таъмирлашга қарши бўлганларни “қишлоқ ёки қамоқхонага” жўнатишни таклиф қилди
Қирғизистон Қурилиш вазири ўринбосари эски уйларни таъмирлашга қарши чиқаётганларни жамоат тартибига халақит берувчи деб айтди.
'Вазир ўринбосари таъмирлашга қарши бўлганларни “қишлоқ ёки қамоқхонага” жўнатишни таклиф қилди'ning rasmi
Иманакуновнинг таъкидлашича, пойтахтда тирбандлик тобора кучайиб бораётгани боис шаҳар юқорига қараб ўсиши зарур. Унинг фикрича, 100 ўринли эски бинолар ўрнида 500 ўринли кўп қаватли уйлар қурилиши аҳоли зичлигини ошириши мумкин.
“Бишкек пойтахт, биз ўсишимиз керак. Агар тоза ҳаво ва эркинлик истасангиз — қишлоққа ёки қамоқхонага боринг”, — деди расмий.
Иманакунов Президент Садир Жапаровнинг минтақаларда уй-жой шароитларини яхшилаш сиёсати тўғри кетаётганини ҳам қайд этди.
Шу кунларда Миллий хавфсизлик давлат қўмитаси раҳбари Қамчибек Ташиев транспорт вазирлигидаги эҳтимолий коррупция бўйича кескин танқид билдирган ва айбловлар исботланса, масъуллар жазоланишини айтганди.
'КХДР мактабларида рус тили мажбурий фанга айланди'ning rasmi
Дунё Бугун 09:34
КХДР мактабларида рус тили мажбурий фанга айланди
Шимолий Кореяда янги ўқув йилидан бошлаб 4-синфдан эътиборан рус тили мажбурий тарзда ўқитилади.
'Гонконгда йирик ёнғин ортидан 13 киши ҳалок бўлди'ning rasmi
Дунё Бугун 09:02
Гонконгда йирик ёнғин ортидан 13 киши ҳалок бўлди
Ҳодисадан кейин 700 га яқин аҳоли эвакуация қилинди.
'Путин АҚШ ҳукуматига шарт қўйди'ning rasmi
Дунё Бугун 02:07
Путин АҚШ ҳукуматига шарт қўйди
Россия раҳбари АҚШ билан кутилган музокаралар олдидан Киевдан босиб олинган ҳудудлардан чекинишни талаб қилди.
'Ўзбекистон Президенти янги тайинланган элчиларнинг ишонч ёрлиқларини қабул қилди'ning rasmi
Дунё 27.11.2025 17:10
Ўзбекистон Президенти янги тайинланган элчиларнинг ишонч ёрлиқларини қабул қилди
27 ноябрь куни Тошкентда янги тайинланган бир қатор давлатларнинг фавқулодда ва мухтор элчилари ишонч ёрлиқларини Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёевга топширди.
'NASA Ойга супероғир ракета учирмоқчи'ning rasmi
Дунё 27.11.2025 16:34
NASA Ойга супероғир ракета учирмоқчи
Orion космик кемаси Флорида штатидаги Кеннеди космик марказида SLS (Space Launch System) супероғир ракетаси билан бирлаштирилди ва Artemis II миссияси учун тўлиқ тайёр ҳолга келтирилди.

The deputy minister suggested sending those opposed to the repair to a "village or a prison."
Kyrgyzstan's Deputy Minister of Construction called those who oppose the renovation of old buildings disruptors of public order.
Image of 'The deputy minister suggested sending those opposed to the repair to a "village or a prison."'
According to Imankulov, as traffic congestion in the capital is increasingly intensifying, the city needs to grow upwards. In his opinion, building 500-unit apartment buildings in place of old 100-unit buildings could increase population density.
"Bishkek is the capital, we need to grow. If you want clean air and freedom — go to the village or to prison," the official said.
Imankulov also noted that President Sadyr Japarov's policy of improving housing conditions in the regions is correct.
Recently, the head of the State Committee for National Security, Kamchibek Tashiev, sharply criticized the alleged corruption in the Ministry of Transport and said that if the accusations are proven, those responsible will be punished.