Клуб уни яна узоқ муддатга сақлаб қолишни режалаштирмоқда.
Daily Mail’нинг хабар беришича, Фоденнинг ҳозирги шартномаси 2027 йилгача амал қилади. “Сити” айни пайтда Родри билан музокараларни унинг жароҳати туфайли вақтинча тўхтатган.
Шунингдек, ёзда шартномаси якунланадиган Жон Стоунс билан келишувни узайтириш масаласи ҳам муҳокама қилинмоқда, аммо футболчининг жароҳатга мойиллиги клубни иккилантирмоқда.
Фоден — “Сити” академияси тарбияланувчиси. 25 ёшли ярим ҳимоячи жорий мавсумда 14 та учрашувда 4 гол ва 3 ассист қайд этган. Унинг бозор қиймати Transfermarkt томонидан 80 миллион евро деб баҳоланган.

The club is planning to keep him for a long term.
According to the Daily Mail, Foden's current contract is valid until 2027. "City" has currently paused negotiations with Rodri due to his injury.
The issue of extending the agreement with John Stones, whose contract also ends in the summer, is also being discussed, but the player's susceptibility to injuries is causing the club to have doubts.
Foden is a graduate of the City academy. The 25-year-old midfielder has scored 4 goals and made 3 assists in 14 matches this season. His market value is estimated at 80 million euros by Transfermarkt.