Навоий вилоятининг Томди туманида 41 ёшли С. Р. собиқ турмуш ўртоғи Г. Э. ҳамда унинг ота-онасини ўз бошқарувидаги юк машинасида қасддан босиб ўлдирди.
Суд ҳужжатларига кўра, С.Р. 2008 йилда Гулмира билан турмуш қурган, 2021 йилда эса улар расмий ажрашган. 2024 йилнинг декабрида С.Р. дала ҳовлисидан мажбурий чиқариш қарори чиққан ва 2025 йилнинг март ойида МИБ ходимлари бу ижро ҳаракатини амалга ошириш мақсадида воқеа жойига келганида С.Р. юк машинаси билан уларга ҳужум қилган.
Гувоҳлар судда С.Р. ҳаракатини қасддан ва олдиндан режалаштирилган деб тасдиқлаган. У аввал собиқ турмуш ўртоғини, сўнгра қайнона ва қайнотасини машина билан уриб, устидан ҳайдаш орқали оғир тан жароҳатлари етказган. Кейин пичоқ билан ҳам ҳужум қилган. Жабрланганлар олган оғир жароҳатлари оқибатида вафот этган.
Томди туман суди Рустамовни Жиноят кодексининг 97-моддаси (қасддан одам ўлдириш) ва 219-моддаси (ҳокимият ёки фуқаровий вазифани бажараётган шахсга қаршилик) бўйича айбдор деб топиб, умрбод қамоқ жазосига ҳукм қилган.

In Navoi, a man who murdered three people was sentenced to life imprisonment.
In the Tomdi district of the Navoi region, S.R., aged 41, intentionally ran over his ex-wife G.E. and her parents with a truck under his control, killing them.
According to court documents, S.R. married Gulmira in 2008, and they officially divorced in 2021. In December 2024, an order for the forced eviction of S.R. from the homestead was issued, and in March 2025, when MIB officers arrived at the scene to carry out this enforcement action, S.R. attacked them with the truck.
Witnesses in court confirmed that S.R.'s actions were intentional and premeditated. He first hit his ex-wife, then his mother-in-law and father-in-law with the vehicle, running over them and causing severe bodily injuries. He subsequently also attacked with a knife. The victims died as a result of the severe injuries they sustained.
The Tomdi district court found Rustamov guilty under Article 97 (intentional homicide) and Article 219 (resistance against a person performing official or civic duties) of the Criminal Code and sentenced him to life imprisonment.