Андижонда фуқаро ижтимоий ходимни чойнак билан урди
Ҳозирда ҳолат юзасидан суд-тиббиёт экспертизаси тайинланиб, етказилган жароҳатнинг оғирлик даражаси аниқланмоқда.
'Андижонда фуқаро ижтимоий ходимни чойнак билан урди'ning rasmi
Андижон шаҳридаги маҳалла фуқаролар йиғини маъмурий биносида ижтимоий ходимга нисбатан жисмоний зўравонлик содир этилди. Бу ҳақида Ижтимоий ҳимоя миллий агентлиги хабар бермоқда.
Қайд этилишича, ҳодиса бугун, 1 ноябрь куни юз берган. Унда 1988 йилда туғилган, олий маълумотли, 4 нафар фарзанд онаси, 2024 йил июндан буён "Инсон" марказида комплекс ижтимоий хизматлар кўрсатувчи ижтимоий ходим сифатида фаолият юритаётган М.Д. жабрланган.
Можаро содир бўлишига маҳалла фуқаролари — 1985 йилда туғилган Й.Г. ҳамда 1991 йилда туғилган Й.Д. нинг электр энергия учун бериладиган бир марталик 1 млн сўмлик компенсация пули банк томонидан қарз эвазига ушлаб қолингани сабаб бўлган.
Жанжал вақтида ушбу фуқаролардан бири қўлдаги сопол чойнак билан ижтимоий ходимга зарба бериб, юзи ва қўлига тан жароҳати етказган.
Ижтимоий ходим Д.М. томонидан 102 рақамига мурожаат қилинган ва ҳозирда ҳолат бўйича терговга қадар текширув ишлари олиб борилмоқда. Суд-тиббиёт экспертизаси тайинланиб, етказилган жароҳат оғирлик даражаси аниқланмоқда.
'Ўзбекистонда 1 кг ош тайёрлаш 100 мингдан ошди'ning rasmi
Жамият 02.11.2025 22:11
Ўзбекистонда 1 кг ош тайёрлаш 100 мингдан ошди
Статистика агентлиги ҳудудлар кесимида энг қиммат ва энг арзон ошлар рўйхатини тақдим этди.
'Тошкентда ЙТҲ содир бўлди'ning rasmi
Жамият 02.11.2025 17:12
Тошкентда ЙТҲ содир бўлди
Changan ва Equinox автомобиллари ўртасида тўқнашув содир бўлди.
'Энг кўп ҳоким қарорлари бекор қилинган ҳудуд — Қашқадарё'ning rasmi
Жамият 02.11.2025 14:56
Энг кўп ҳоким қарорлари бекор қилинган ҳудуд — Қашқадарё
Сўнгги 9 ойда маҳаллий давлат ҳокимияти органлари томонидан жами 117 мингдан ортиқ қарор қабул қилинган.
'Энди пақилдоқ отганлар жаримага тортилади'ning rasmi
Жамият 02.11.2025 13:37
Энди пақилдоқ отганлар жаримага тортилади
Эндиликда пақилдоқ отганлар БҲМнинг 25 баробари миқдорида жаримага тортилиши айтилди.
'Абдулла Қодирий кўчасидаги дарахтлар ҳолати бўйича изоҳ берилди'ning rasmi
Жамият 02.11.2025 11:40
Абдулла Қодирий кўчасидаги дарахтлар ҳолати бўйича изоҳ берилди
Аввалроқ, ижтимоий тармоқларда хиёбонда тупроқ даражасининг кўтарилиши дарахтларнинг ҳолатига хавф туғдираётгани ҳақида хабарлар тарқалган эди.
'Туркия ўзбекистонликлар учун электрон виза жорий этиши мумкин'ning rasmi
Жамият 02.11.2025 10:16
Туркия ўзбекистонликлар учун электрон виза жорий этиши мумкин
Ўзбекистон делегациясининг яқинда Анқарага амалга оширган ишчи ташрифи доирасида ички ишлар соҳасидаги икки томонлама ҳамкорликни мустаҳкамлаш ва меҳнат миграцияларини соддалаштиришга қаратилган муҳим келишувларга эришилди.

In Andijan, a citizen hit a social worker with a cup.
Currently, a forensic medical examination has been appointed regarding the condition, and the severity of the inflicted injury is being determined.
Image of 'In Andijan, a citizen hit a social worker with a cup.'
Physical violence was committed against a social worker in the administrative building of a neighborhood citizens' gathering in the city of Andijan. The National Agency for Social Protection reported on this.
It is noted that the incident occurred today, on November 1. M.D., born in 1988, with a higher education, a mother of four children, who has been working as a social worker providing comprehensive social services at the "Inson" center since June 2024, was the victim.
The reason for the conflict was that the compensation payment of 1 million soum for electricity, intended for the citizens of the neighborhood - Y.G., born in 1985, and Y.D., born in 1991, was withheld by the bank to cover a debt.
During the altercation, one of these citizens struck the social worker with a ceramic teapot in their hand, causing bodily injuries to the face and hand.
A report was filed by the social worker D.M. to number 102, and pre-investigation checks are currently being carried out regarding the situation. A forensic medical examination has been appointed to determine the severity of the injuries inflicted.
Image of 'Those who drive recklessly will be fined.'
Society Today 13:37
Those who drive recklessly will be fined.
It is said that in Andijan, those who fired recklessly will be fined 25 times the amount of the GDP.
Image of 'Turkey may introduce an electronic visa for Uzbek citizens.'
Turkey may introduce an electronic visa for Uzbek citizens.
During the working visit of the delegation of Uzbekistan to Ankara, important agreements were reached aimed at strengthening bilateral cooperation in the field of internal affairs and simplifying labor migrations.