Украина президенти Владимир Зеленский ва Буюк Британия бош вазири Кир Стармер ўртасида бўлиб ўтган учрашувда икки мамлакат ўртасидаги мудофаа соҳасидаги ҳамкорлик ва учувчисиз учиш аппаратлари (UAV) ишлаб чиқариш масалалари муҳокама қилинди. Бу ҳақда zamon.uz хабар берди.
Зеленскийнинг сўзларига кўра, томонлар дрон ва узоқ масофали UAV'лар ишлаб чиқариш бўйича қўшма лойиҳа бошлашга келишиб олди. Бу эса Украинага барқарор молиявий ва технологик ёрдам олиш имконини беради.
Буюк Британия бош вазири Кир Стармер учрашувни мазмунли деб атаб, уни “мудофаа ҳамкорлигини чуқурлаштириш йўлидаги муҳим қадам” дея баҳолади.

Ukrainian President Volodymyr Zelenskyy and British Prime Minister Keir Starmer discussed defense cooperation and unmanned aerial vehicle (UAV) manufacturing issues during their meeting. This was reported by zamon.uz.
According to Zelenskyy, the parties agreed to start a joint project on the production of drones and long-range UAVs. This will provide Ukraine with stable financial and technological support.
British Prime Minister Keir Starmer called the meeting substantial, evaluating it as an “important step towards deepening defense cooperation”.