Туркияда яна юқори магнитудали зилзила содир бўлди
Туркиянинг жануби-ғарбий соҳилларида 5,8 магнитудали зилзила содир бўлди. Бу ҳақда мамлакатнинг Табиий офатлар ва фавқулодда вазиятлар бошқармаси (АФАД) маълум қилди.
Маълум қилинишича, зилзила эпимаркази Эгей денгизида, Мармарис шаҳридан 10,43 км узоқликда. Зилзила ўчоғи эса 67,91 километр чуқурликда жойлашган. Муғла губернатори Идрис Оқбийиқ зилзиладан кейин ваҳимага тушиб баландликдан сакраган 34 киши жароҳатланганини айтган.
Ҳозирда жами жароҳатланганлар сони 69 кишини ташкил этмоқда. Ер силкиниши туфайли 14 ёшли бола ваҳимага тушиб, вафот этган.
Жами 55 киши шифохоналарга мурожаат қилган. 14 нафар одам шифохонага боришга рози бўлмай, жойида даволанган.
Эслатиб ўтамиз, жорий йилнинг 23 апрель куни Туркиянинг энг йирик мегаполиси – Истанбул шаҳрида кучли ер силкиниши қайд этилган эди.

A 5.8 magnitude earthquake occurred along the southwestern coasts of Turkey. This was reported by the country's Disaster and Emergency Management Authority (AFAD).
According to reports, the epicenter of the earthquake was in the Aegean Sea, 10.43 km away from the city of Marmaris. The focal depth of the earthquake was situated at 67.91 kilometers deep. Muğla Governor İdris Akbıyık mentioned that 34 people were injured after panicking and jumping from heights following the earthquake.
The total number of injuries is now reported to be 69. A 14-year-old child died due to panic caused by the earthquake.
A total of 55 people have applied to hospitals. 14 individuals refused to go to the hospital and were treated on site.
We remind you that a strong earthquake was recorded on April 23 of this year in Turkey's largest metropolis - Istanbul.
At that time, according to local media reports, the strength of tectonic movements reached 6.2 on the Richter scale.