Навоийда мактаб директори икки нафар ўқувчини ўласи қилиб калтаклади
Ижтимоий тармоқларда мактаб директори ўқувчиларни барчани олдида калтаклаганлиги акс этган видеоёзув тарқалган эди. Мазкур ҳолат юзасидан Болалар омбудсмани муносабат билдирди.
Аниқланишича, жорий йилнинг 25 февраль куни Навоий вилояти Хатирчи туманидаги мактаб директори  10-синф ўқувчилари Н.Т, А.А ларни гўёки тартибга чақириш важи билан калтаклаб, ўқувчилар танасининг турли қисмларини муштлаб, оёқлари билан тепиб дўппослаган.
“Ҳозирда ҳолат юзасидан терговга қадар текширув ҳаракатлари олиб борилмоқда”,—дейилади хабарда.
Шунингдек, ўқувчиларга етказилган тан жароҳати бўйича судга оид тиббий экспертиза тайинлангани қўшимча қилинган.

In Navoi, a school principal beat two students to death
A video circulated on social media showing the school principal beating students in front of everyone. The Children's Ombudsman commented on this situation.
It was established that on February 25 of this year, the director of a school in the Khatyrchi district of the Navoi region beat 10th-grade students N.T. and A.A. under the pretext of calling for order, punched various parts of the students' bodies, and kicked them with his feet.
"Currently, a pre-investigation check is being conducted on the situation," the report says.
It was also added that a forensic medical examination has been ordered for the injuries inflicted on the students.