Шавкат Мирзиёев Эрондаги портлаш юзасидан ҳамдардлик йўллади
Кеча, 26 апрель куни Эроннинг Бандар Аббос шаҳри яқинидаги Шаҳид-Ражаи портида кучли портлаш содир бўлди.
Сўнгги хабарларга кўра, портлаш оқибатида 14 киши ҳалок бўлган, 750 дан ортиқ инсон турли даражада тан жароҳатлари олган. Мамлакат Ташқи ишлар вазирининг таъкидлашича, қурбонлар сони яна кўпайиши мумкин.
Президент матбуот хизматида қайд этилишича, юқоридаги ҳолат юзасидан давлат раҳбари вафот этганларнинг оилаларига сабр-тоқат ва бардамлик, жароҳатланганларга эса тез орада шифо топишини тилаган.

Yesterday, April 26, a powerful explosion occurred near the city of Bandar Abbas in Iran, at the Shahid-Rajaee port.
According to the latest reports, the explosion resulted in 14 deaths and more than 750 people suffering injuries of varying degrees. The country's Foreign Minister emphasized that the number of victims may still increase.
As noted in the President's press service here, the head of state has extended his condolences to the families of the deceased, wishing patience and strength, and a speedy recovery to those injured.