Тошкент шаҳри Янги Ўзбекистон шоҳкўчасидаги Олимпия шаҳарчаси ҳудуди атрофида ерости туннели қурилиши бошланиши муносабати билан кўчанинг бир қисмида транспортлар ҳаракати чекланади. Бу ҳақда шаҳар ҳокимияти матбуот хизмати маълум қилди.
Қайд этилишича, 13 апрелдан оккупация сентябргача CAEX кўргазма мажмуасидан Янги Ўзбекистон боғига кираверишгача бўлган қисм ёпилади.
“Пойтахт ҳокимлиги ушбу ноқулайлик учун узр сўради”, — дейилади хабарда.
Аввал қайси ҳудудлар вақтинча ёпилганди?
Тошкентда спорт мусобақалари ўтказилиши сабаб Янги Ўзбекистон кўчаси 13 апрель куни соат 00:00 дан 16:00 га қадар ёпилиши айтилган.
Бундан ташқари, Мирзо Улуғбек туманидаги Султония кўчасининг Буюк Ипак йўли чорраҳасидан то Султония 5-тор кўчасигача бўлган қисмида транспорт ҳаракати 30 апрелгача қисман чекланган.
Шунингдек, Олмазор туманидаги Қорасарой кўчасининг Абдулла Қодирий кўчасидан Нурафшон кўчаси билан кесишган жойигача бўлган қисми сентябрь ойигача транспорт воситалари учун ёпилган.

Part of New Uzbekistan Avenue closed
Due to the construction of an underground tunnel around the Olympic Village, a section of New Uzbekistan Avenue has been closed to traffic for four months.
Image of 'Part of New Uzbekistan Avenue closed'
Due to the start of construction of an underground tunnel around the Olympic Village on New Uzbekistan Avenue in Tashkent, traffic will be restricted on part of the street. This was reported by the press service of the city administration.
It is noted that from April 13 to September 1, the section from the CAEX exhibition complex to the entrance to the New Uzbekistan Park will be closed.
"The capital's khokimiyat apologized for the inconvenience," the message says.
Which areas were previously temporarily closed?
Due to the holding of sports competitions in Tashkent, New Uzbekistan Street will be closed from 00:00 to 16:00 on April 13.
In addition, traffic on the section of Sultoniya Street in the Mirzo-Ulugbek district from the intersection of the Great Silk Road to Sultoniya 5th Lane will be partially restricted until April 30.
Also, the section of Qorasaroy Street in the Almazar district from Abdulla Qodiriy Street to the intersection with Nurafshon Street is closed to vehicles until September.