АҚШ Президенти Дональд Трамп Эрон ядро қуроли бўйича келишувга эришмаса, мисли кўрилмаган бомбардимонларга дуч келиши муқаррарлигин айтди. Бу ҳақда у кеча, 30 март куни “NBC News”га телефон орқали берган интервьюсида маълум қилди.
Нашрнинг ёзишича, Эрон Қўшма Штатлар билан ядровий қурол ишлаб чиқиш бўйича келишувга эришмаса, мисли кўрилмаган бомбардимонларга дуч келади. Оқ уй раҳбари Теҳронга ҳарбий ҳаракатлар билан таҳдид қилган.
“Агар улар битим тузишмаса, бомбардимон бўлади. Бу улар ҳеч қачон кўрмаган бомбардимонлар бўлади”, дея огоҳлантирган Оқ уй раҳбари.
Ўз навбатида, Эроннинг IRNA давлат агентлиги Эрон Президенти Масъуд Пезешкиённинг Трампнинг яқинда йўллаган мактубига жавоби ҳақида хабар берган. Унинг таъкидлашича, Теҳрон Вашингтон билан мулоқотга очиқ, бироқ воситачилар орқали.

US President Donald Trump stated that if Iran does not reach an agreement on nuclear weapons, it will inevitably face unprecedented bombardments. He disclosed this yesterday, March 30, during a phone interview with “NBC News” he said.
According to the publication, if Iran does not reach an agreement with the United States on nuclear weapons development, it will face unprecedented bombings. The White House leader has threatened Tehran with military action.
“If they don’t make a deal, there will be bombings. These will be bombings like they have never seen before”, warned the White House leader.
In turn, Iran's IRNA state agency reported about the response of Iranian President Masoud Pezeshkian to Trump's recent letter. According to him, Tehran is open to dialogue with Washington, but through intermediaries.