“Халқаро шартномани тасдиқлаш тўғрисида”ги Президент қарори (ПҚ-52-сон, 12.02.2025 й.) қабул қилинди. Бу ҳақда Адлия вазирлиги хабар берди.
Қарорга кўра, Ўзбекистон ва Россия Федерацияси Ҳукуматлари ўртасида биргаликда кино ишлаб чиқариш соҳасидаги ҳамкорлик тўғрисидаги шартнома тасдиқланди.
Шартнома 2024 йил 27 май куни Тошкент шаҳрида имзоланган.
Маданият вазирлиги ушбу халқаро шартномани амалга ошириш учун масъул бўлган ваколатли орган этиб белгиланди.
Вазирлар Маҳкамаси ҳамда тегишли вазирлик ва идораларнинг раҳбарлари ушбу халқаро шартнома кучга кирганидан кейин унинг қоидалари амалга оширилиши устидан белгиланган тартибда назоратни таъминлайди.

“On the approval of the international treaty” Presidential decree (Decree No. 52, dated 12.02.2025) has been adopted. The Ministry of Justice reported this.
According to the decree, a treaty regarding cooperation in the field of joint film production between the Governments of Uzbekistan and the Russian Federation has been approved.
The treaty was signed in the city of Tashkent on May 27, 2024.
The Ministry of Culture has been designated as the authorized body responsible for the implementation of this international treaty.
The leaders of the Cabinet of Ministers and the relevant ministries and agencies will ensure that the rules of this international treaty are implemented in an established order after it comes into force.