Ижтимоий тармоқларда Қозоғистоннинг Остона шаҳрида телефон ўйини учун ўз оиласида қотиллик содир этган 21 ёшли шахс ҳақида хабарлар тарқалди. Мазкур ҳолат юзасидан Остона шаҳри полиция департаменти матбуот хизмати муносабат билдирди.
Ижтимоий тармоқларда тарқалган хабарларга кўра, жорий йил 17 январь куни соат тахминан 04:00 да Остона шаҳрининг 21 ёшли фуқароси “Free Fire” ўйинини ўйнаётган бўлган ва оила аъзолари унинг телефонини олиб қўйган. Шундан сўнг у ҳис-туйғуларини бошқара олмаган ва ғазабланиб, барча қариндошларининг бўйнини кесган. Фожиа оиланинг барча аъзолари уйқуда бўлганида юз берган. Оқибатда 1997 йилда туғилган ака воқеа жойида ҳалок бўлган, яна уч нафар оила аъзоси оғир аҳволда шифохонага ётқизилган.
Остона шаҳри полиция департаменти мазкур фактни тасдиқлади.
“Гумонланувчи – 21 ёшли фуқаро қўлга олиниб, вақтинчалик сақлаш изоляторига жойлаштирилди. Қотиллик бўйича жиноий иш қўзғатилган. Дастлабки маълумотларга кўра, келишмовчиликка унинг қариндошлари томонидан берилган танбеҳ сабаб бўлган. Ҳозирда ҳодисанинг тафсилотлари ўрганилмоқда”, деб изоҳ берган полиция.

Reports have spread on social networks about a 21-year-old individual in the city of Astana, Kazakhstan, who committed murder in his family over a phone game. The press service of the Astana city police department commented on this case here.
According to the reports on social networks, on January 17 of this year, around 04:00 AM, a 21-year-old resident of Astana was playing the "Free Fire" game, and his family members took his phone away. After that, he lost control of his emotions, got angry, and slit the throats of all his relatives. The tragedy occurred while all the family members were asleep. As a result, an older brother born in 1997 died at the scene, and three other family members were hospitalized in critical condition.
The police department of the city of Astana confirmed this fact.
“The suspect – a 21-year-old citizen has been detained and placed in a temporary detention facility. A criminal case on the murder has been initiated. According to preliminary information, the conflict was caused by a reprimand from his relatives. The details of the incident are currently being investigated,” the police explained.