Янгийўлда қотиллик: бир оиланинг 5 нафар аъзоси қурбон бўлди
Тошкент вилояти Янгийўл туманидаги Нурафшон кўчасида жойлашган хонадонда 5 кишининг мурдаси топилди.
Хабарларга кўра, кеча, 26 июль куни соат 06:19ларда ушбу манзилда ёнғин содир бўлган.  Янгийўл тумани ФВБ Ёнғин қутқарув қисми ўт ўчирувчилари томонидан воқеа жойига чиқилиб, келиб чиққан ёнғин бартараф этилган.
Хонадонни кўздан кечириш давомида 33 ёшли эркак, 25 ёшли аёл ва 6,3,2 ёшли болаларнинг мурдалари турли тан жароҳатлари билан топилган. Бу маълумотни Бош прокуратура матбуот котиби Ҳаёт Шамсуддинов маҳаллий нашрларга тасдиқлаган.
Мазкур ҳолат юзасидан Янгийўл туман прокуратураси томонидан Жиноят кодексининг 97-моддаси (Қасддан одам ўлдириш) жиноят иши қўзғатилди. Тезкор-тергов гуруҳи томонидан жиноятни фош этиш чоралари кўрилмоқда.

Murder in Yangiyul: 5 members of one family became victims.
According to reports, yesterday, on July 26, at 06:19, a fire occurred at this address.  The fire rescue unit of Yangiyul district's Emergency Department arrived at the scene and extinguished the fire.
During the inspection of the house, the bodies of a 33-year-old man, a 25-year-old woman, and children aged 6, 3, and 2 were found with various physical injuries. This information was confirmed by the press secretary of the Prosecutor General's office, Hayot Shamsuddinov, to local publications.
Regarding this case, the Prosecutor's Office of Yangiyul district initiated a criminal case under article 97 of the Criminal Code (Intentional homicide). Urgent investigative measures to disclose the crime are being taken by the investigative team.