Eron Islom inqilobi qo‘riqchilari korpusi Ali Larijoniy Isroil havo zarbalari oqibatida halok bo‘lganini tasdiqlab, uning o‘limi uchun qonli qasos olishga va‘da berdi.
Ma’lum qilinishicha, hujum vaqtida Larijoniy bilan birga uning o‘g‘li Murtazo va qo‘riqlash xizmati rahbari Alirizo Bayat ham halok bo‘lgan. U Pardis tumanidagi qizining uyida bo‘lgan paytda hujumga uchragan.
IIQK bayonotida "shahidlar qoni javobsiz qolmasligi" ta’kidlanib, qasos olinishi bildirildi.
Shuningdek, Eron prezidenti Mas’ud Pezeshkiyon ham usbu hodisaga munosabat bildirib, javob choralarimuqarrar ekanini aytdi.
Ali Larijoniy Eronning yadroviy muzokaralar bo‘yicha sobiq vakili va oliy rahbarning yaqin ittifoqchilaridan biri hisoblangan edi. U oxirgi marta 13 mart kuni Tehronidagi Quds kuni tadbirida ko‘rinish bergan edi.
'Bag‘doddagi AQSh elchixonasiga dron hujumi amalga oshirildi'ning rasmi
Dunyo 17.03.2026 07:58
Bag‘doddagi AQSh elchixonasiga dron hujumi amalga oshirildi
Iroq Mudofaa kuchlari kecha kechasi Bag‘doddagi AQSh elchixonasiga yo‘naltirilgan dron hujumini qaytardi.
Dunyo 16.03.2026 14:13
Dunyo 16.03.2026 04:42
'Gʻarbiy Germaniya Isroilning Dimona yadroviy reaktorini qurilishiga yashirin mablagʻ ajratgan — OAV'ning rasmi
Dunyo 16.03.2026 02:55
Gʻarbiy Germaniya Isroilning Dimona yadroviy reaktorini qurilishiga yashirin mablagʻ ajratgan — OAV
Isroilning Dimona shahridagi yadroviy reaktor loyihasining katta qismi Gʻarbiy Germaniya tomonidan yashirin moliyalashtirilgani aytilmoqda.

Prisoners in Russia asked to serve their punishment in Uzbekistan.
The prisoners reported that representatives of the Russian Ministry of Defense are offering release from punishment and high salary in exchange for participation in military operations.
Image of 'Prisoners in Russia asked to serve their punishment in Uzbekistan.'
A group of Uzbek prisoners serving sentences in the Sakhalin region expressed a desire to serve the remainder of their sentences in their homeland. This issue was considered during an official visit by employees of the Consulate General of Uzbekistan in Vladivostok.
The diplomats visited penal institution No. 1 and met with 11 Uzbek citizens there. Their living conditions were studied, and it was also determined that there were no instances of violence or forced labor.
At the same time, the prisoners reported that representatives of the Russian Ministry of Defense were offering release from punishment and high salaries in exchange for participation in military actions. The diplomats, in turn, warned Uzbek citizens that such offers are illegal and that "mercenary activity" entails criminal liability.
The prisoners expressed a desire to serve the remainder of their sentences in Uzbekistan, but it was reported that there is currently no agreement between the two countries on the mutual transfer of convicts.