O‘zbekiston elchixonasi tomonidan Quvaytdagi 42 nafar yurtdoshamiz Saudiya Arabistoni orqali mamlakatimizga xavfsiz qaytarildi.
Ushbu guruh 16 nafar kattalar va 26 nafar voyaga yetmagan shaxslardan iborat bo‘lib, 9 mart kuni Toshkent vaqti bilan soat 23:50 da Quvaytdan yo‘lga chiqdi va 10-mart kuni Ar-Riyozdagi Podshoh Xolid xalqaro aeroportiga etib keldi.
Elchixona diplomatlari fuqarolarimizga chegar va aeroport jarayonlarida yordam ko‘rsatib, Ar-Riyozdan Jiddaga uchishlari uchun zarur tashkiliy va konsullik-huquqiy ko‘makni ta’minladi.
42 nafar yurtdoshamizga O‘zbekiston Migratsiya agentligi tomonidan qaytish aviabiletlari xarid qilindi va ular 11 mart kuni Jidda - Toshkent reysi orqali Vatanimizga etib keladi.
Mazkur evakuatsiya mintaqadagi notinch vaziyat tufayli faqat oila a’zolari, asosan ayollar va bolalardan iborat guruh uchun tashkil etilgan. Shuningdek, ish beruvchilar tomonidan mehnat faoliyatini to‘xtatishga ruxsat berilmaganligi sababli, faqat xavfsizligi birinchi o‘rinda turgan fuqarolar qaytarilmogda.
'Qozog‘iston Yaqin Sharqdan 8,5 mingdan ortiq fuqarosini evakuatsiya qildi.'ning rasmi
Jamiyat Bugun 06:10
Qozog‘iston Yaqin Sharqdan 8,5 mingdan ortiq fuqarosini evakuatsiya qildi.
Qozog‘iston Yaqin Sharqdagi keskin vaziyat fonida xorijdagi fuqarolarini evakuatsiya qilish ishlarini davom ettirmoqda.

Our 42 compatriots in Kuwait are being repatriated to Uzbekistan via transit routes.
Return air tickets have been purchased by the Migration Agency of Uzbekistan for 42 of our compatriots, and they will arrive in our Homeland on March 11 via the Jeddah-Tashkent flight.
Image of 'Our 42 compatriots in Kuwait are being repatriated to Uzbekistan via transit routes.'
42 of our compatriots in Kuwait were safely repatriated to our country via Saudi Arabia by the Embassy of Uzbekistan.
This group consisted of 16 adults and 26 minors, who departed from Kuwait at 23:50 Tashkent time on March 9 and arrived at King Khalid International Airport in Riyadh on March 10.
Embassy diplomats assisted our citizens with border and airport procedures and provided the necessary organizational and consular-legal support for their flight from Riyadh to Jeddah.
Return air tickets for our 42 compatriots were purchased by the Migration Agency of Uzbekistan, and they will arrive in our Homeland on March 11 via the Jeddah-Tashkent flight.
This evacuation was organized for a group consisting only of family members, primarily women and children, due to the unstable situation in the region. Furthermore, only citizens whose safety is the top priority are being repatriated, as employers have not granted permission to suspend their work activities.