O'zgidrometning xabar berishicha, 22 noyabr kuni Toshkentda havo o'zgarib turadi, yog'ingarchilik kutilmaydi. Sharqdan sekundiga 3-8 metr tezlikda shamol esadi. Kechasi 4-6, kunduzi 15-17 daraja iliq bo'ladi.
Qoraqalpog'iston Respublikasi va Xorazm viloyatida havo o'zgarib turadi, yog'ingarchilik kutilmaydi. Sharqdan sekundiga 7-12 metr tezlikda shamol esadi. Kechasi 0-5 daraja iliq, ayrim joylarda 2 darajagacha sovuq, kunduzi 12-17 daraja iliq bo'ladi.
Buxoro va Navoiy viloyatlarida havo o'zgarib turadi, yog'ingarchilik kutilmaydi. Sharqdan sekundiga 7-12 metr tezlikda shamol esadi. Kechasi 0-5, kunduzi 13-18 daraja iliq bo'ladi.
Toshkent, Samarqand, Jizzax va Sirdaryo viloyatlarida havo o'zgarib turadi, yog'ingarchilik kutilmaydi. Sharqdan sekundiga 7-12 metr tezlikda shamol esadi. Kechasi 2-7, kunduzi 13-18 daraja iliq bo'ladi.
Qashqadaryo va Surxondaryo viloyatlarida havo o'zgarib turadi, yog'ingarchilik kutilmaydi. Sharqdan sekundiga 7-12 metr tezlikda shamol esadi. Kechasi 2-7, kunduzi 16-21 daraja iliq bo'ladi.
Andijon, Namangan va Farg'ona viloyatlarida havo o'zgarib turadi, yog'ingarchilik kutilmaydi. Sharqdan sekundiga 5-10 metr tezlikda shamol esadi. Kechasi 0-5, kunduzi 13-18 daraja iliq bo'ladi.
Respublikamizning tog'li hududlarida havo o'zgarib turadi, yog'ingarchilik kutilmaydi. Sharqdan sekundiga 7-12 metr tezlikda shamol esadi. Kechasi 0-5, kunduzi 8-13 daraja iliq bo'ladi.

According to Uzhydromet, the weather in Tashkent will be changeable on November 22, no precipitation is expected. An eastern wind will blow at 3-8 meters per second. At night it will be 4-6 degrees warm, during the day 15-17 degrees warm.
In the Republic of Karakalpakstan and Khorezm region, the weather will be changeable, no precipitation is expected. An eastern wind will blow at 7-12 meters per second. At night 0-5 degrees warm, in some places down to 2 degrees cold, during the day 12-17 degrees warm.
In Bukhara and Navoi regions, the weather will be changeable, no precipitation is expected. An eastern wind will blow at 7-12 meters per second. At night 0-5, during the day 13-18 degrees warm.
In Tashkent, Samarkand, Jizzakh and Syrdarya regions, the weather will be changeable, no precipitation is expected. An eastern wind will blow at 7-12 meters per second. At night 2-7, during the day 13-18 degrees warm.
In Kashkadarya and Surkhandarya regions, the weather will be changeable, no precipitation is expected. An eastern wind will blow at 7-12 meters per second. At night 2-7, during the day 16-21 degrees warm.
In Andijan, Namangan and Fergana regions, the weather will be changeable, no precipitation is expected. An eastern wind will blow at 5-10 meters per second. At night 0-5, during the day 13-18 degrees warm.
In the mountainous areas of our Republic, the weather will be changeable, no precipitation is expected. An eastern wind will blow at 7-12 meters per second. At night 0-5, during the day 8-13 degrees warm.