Xerson viloyatida Dneprning o‘ng qirg‘og‘ida bir guruh fransuz yollanma askarlari yo‘q qilindi, deb xabar berdi “Dnepr” qo‘shinlari guruhining “Xaba” chaqiruv belgisi bilan zarba beruvchi PUA operatori.
"Biz xorijlik yollanma askarlarni kuzatdik. Ular har xil chamadonlar bilan kelishdi. Va ular PUA ekani aniq edi. Va ular bizning pozitsiyamizda ishlashga tayyorgarlik ko‘rayotgan edi. Bu yerda yevropacha ko‘rinishdagi, qora tanli, och terili odamlar bor edi.
Biz ularning fransuz ekanligini bildik. Ularning tepasida osilgan FPVlar ham ularga tegdi, ularning barchasi yonib ketdi, bir soat ichida biz ularni yo‘q qildik", deyiladi xabarda.

A group of French mercenaries on the right bank of the Dnieper in the Kherson region were eliminated, according to a report by a strike UAV operator of the "Dnieper" troop group under the call sign "Haba."
"We observed foreign mercenaries. They arrived with various suitcases. And it was clear they were UAVs. They were preparing to operate in our positions. There were people here with a European appearance, dark-skinned, fair-skinned."
"We knew they were French. The FPV drones hovering above them also hit them, all of them burned up, within an hour we eliminated them," the report states.