Qozog‘istonda temir yo‘l yo‘lagiga balka tushib ketdi
12 avgust kuni Qozog‘istonning Qarag‘anda viloyatida temir yo‘l qurilishi vaqtida konstruksiya elementi — balkaning sinf ketishi natijasida u temir yo‘l yo‘lagiga tushib ketdi. Bu haqda Qozog‘iston Temir Yo‘llari (QTJ) matbuot xizmati xabar berdi.
Transport politsiyasi ma’lum qilishicha, mehnat muhofazasi qoidalarini buzish faktisi bo‘yicha jinoyat ishi ko‘zgatilgan.
Viloyat sog‘liqni saqlash boshqarmasiga ko‘ra, jabrlanganlardan biri reanimatsiyada, qolgan uch nafar shaxs esa shifokorlar yordamini rad etgan.

On August 12, during railway construction in Kazakhstan's Karaganda region, a structural element—a beam—collapsed onto the railway tracks due to a failure in its class. This was reported by the press service of Kazakhstan Temir Zholy (KTZ).
According to the transport police, a criminal case has been initiated regarding the violation of labor safety regulations.
According to the regional health department, one of the injured is in intensive care, while the other three individuals refused medical assistance.