Bugun harorat 46 darajagacha ko‘tariladi
O‘zgidrometning xabar berishicha, 5 iyul kuni Toshkentda havo biroz bulutli bo‘ladi, yog‘ingarchilik bo‘lmaydi. Sharqdan sekundiga 3-8 metr tezlikda shamol esadi. Kechasi 24-26 daraja iliq, kunduzi 41-43 daraja issiq bo‘ladi.
Qoraqalpog‘iston Respublikasi va Xorazm viloyatida havo biroz bulutli bo‘ladi, ayrim joylarda o‘zgarib turadi, yog‘ingarchilik bo‘lmaydi. Sharqdan sekundiga 7-12 metr tezlikda shamol esadi. Ba’zi joylarda shamolning tezligi chang-to‘zonlari bilan birga sekundiga 13-18 metrgacha kuchayishi mumkin. Kechasi 18-23 daraja iliq, kunduzi 32-37 daraja iliq bo‘ladi.
Buxoro va Navoiy viloyatlarida havo biroz bulutli bo‘ladi, yog‘ingarchilik bo‘lmaydi. Sharqdan sekundiga 7-12 metr tezlikda shamol esadi. Ba’zi joylarda shamolning tezligi sekundiga 13-18, ayrim tumanlarda chang-to‘zonlari bilan birga 20-25 metrgacha kuchayishi mumkin. Kechasi 25-30 daraja iliq, kunduzi 38-43 daraja issiq bo‘ladi.
Toshkent, Samarqand, Jizzax va Sirdaryo viloyatlarida havo biroz bulutli bo‘ladi, yog‘ingarchilik bo‘lmaydi. Sharqdan sekundiga 7-12 metr tezlikda shamol esadi. Ba’zi joylarda shamolning tezligi sekundiga 13-18, ayrim tumanlarda chang-to‘zonlari bilan birga 20-25 metrgacha kuchayishi mumkin. Kechasi 22-27 daraja iliq, kunduzi 38-43 daraja issiq bo‘ladi.
Qashqadaryo va Surxondaryo viloyatlarida havo biroz bulutli bo‘ladi, yog‘ingarchilik bo‘lmaydi. Sharqdan sekundiga 7-12 metr tezlikda shamol esadi. Ba’zi joylarda shamolning tezligi chang-to‘zonlari bilan birga sekundiga 13-18 metrgacha kuchayishi mumkin. Kechasi 25-30 daraja iliq, kunduzi 41-46 daraja issiq bo‘ladi.
Andijon, Namangan va Farg‘ona viloyatlarida havo biroz bulutli bo‘ladi, yog‘ingarchilik bo‘lmaydi. Sharqdan sekundiga 5-10 metr tezlikda shamol esadi. Kechasi 22-27 daraja iliq, kunduzi 37-42 daraja issiq bo‘ladi.
Respublikamizning tog‘li hududlarida havo biroz bulutli bo‘ladi, ayrim joylarda o‘zgarib turadi, yog‘ingarchilik bo‘lmaydi. Sharqdan sekundiga 7-12 metr tezlikda shamol esadi. Ba’zi joylarda shamolning tezligi sekundiga 13-18 metrgacha kuchayishi mumkin. Kechasi 17-22 daraja iliq, kunduzi 30-35 daraja issiq bo‘ladi.
'Guterriş: Yaqin Sharqdagi mojarolarni to‘xtatish AQShning siyosiy irodasiga bog‘liq'ning rasmi
Jamiyat Bugun 07:46
Guterriş: Yaqin Sharqdagi mojarolarni to‘xtatish AQShning siyosiy irodasiga bog‘liq
BMT Bosh kotibi Antoniu Guterresh tomonlarni mojaroni yumshatishga chaqirdi.
Jamiyat Bugun 07:00
Jamiyat 19.03.2026 13:03
Jamiyat 19.03.2026 12:48
'Dollar ketma-ket to‘rt kun ko‘tarildi'ning rasmi
Jamiyat 19.03.2026 11:28
Dollar ketma-ket to‘rt kun ko‘tarildi
Markaziy bank xorijiy valyutalarning o‘zbek so‘miga nisbatan 24 martda amalda bo‘ladigan qiymatini e’lon qildi.

According to the Hydrometeorological Center, on July 5, the weather in Tashkent will be partly cloudy, with no precipitation. The wind will blow from the east at a speed of 3-8 meters per second. The temperature at night will be 24-26 degrees warm, during the day 41-43 degrees hot.
In the Republic of Karakalpakstan and Khorezm region, the weather will be partly cloudy, changing in some places, with no precipitation. The wind will blow from the east at a speed of 7-12 meters per second. In some places, the wind speed with dust storms can increase up to 13-18 meters per second. The temperature at night will be 18-23 degrees warm, during the day 32-37 degrees warm.
In Bukhara and Navoi regions, the weather will be partly cloudy, with no precipitation. The wind will blow from the east at a speed of 7-12 meters per second. In some places, the wind speed can increase up to 13-18, and in some districts with dust storms, up to 20-25 meters per second. The temperature at night will be 25-30 degrees warm, during the day 38-43 degrees hot.
In Tashkent, Samarkand, Jizzakh, and Sirdarya regions, the weather will be partly cloudy, with no precipitation. The wind will blow from the east at a speed of 7-12 meters per second. In some places, the wind speed can increase up to 13-18, and in some districts with dust storms, up to 20-25 meters per second. The temperature at night will be 22-27 degrees warm, during the day 38-43 degrees hot.
In Kashkadarya and Surkhandarya regions, the weather will be partly cloudy, with no precipitation. The wind will blow from the east at a speed of 7-12 meters per second. In some places, the wind speed with dust storms can increase up to 13-18 meters per second. The temperature at night will be 25-30 degrees warm, during the day 41-46 degrees hot.
In Andijan, Namangan, and Fergana regions, the weather will be partly cloudy, with no precipitation. The wind will blow from the east at a speed of 5-10 meters per second. The temperature at night will be 22-27 degrees warm, during the day 37-42 degrees hot.
In the mountainous regions of our republic, the weather will be partly cloudy, changing in some places, with no precipitation. The wind will blow from the east at a speed of 7-12 meters per second. In some places, the wind speed can increase up to 13-18 meters per second. The temperature at night will be 17-22 degrees warm, during the day 30-35 degrees hot.