Polshaning Kiyevdagi konsulxonasi Rossiya hujumi vaqtida zarar ko‘rdi. Bu haqda Anadolu Ajansi xabar berdi.
"Kecha kechqurun Rossiya tomonidan amalga oshirilgan keng ko‘lamli hujum yong‘inlarga va katta talafotlarga sabab bo‘ldi, shu jumladan Kiyevdagi Polsha konsulxonasiga ham zarar yetkazildi", — deb yozdi Polsha tashqi ishlar vaziri Radoslav Sikorskiy X ijtimoiy tarmog‘ida.
"Prezident Tramp, Putin sizning tinchlikka erishish harakatlaringiz ustidan kulmoqda. Iltimos, Ukrainaga zenit o‘q-dorilar yetkazib berishni tiklang va agressorga nisbatan yangi qat’iy sanksiyalar joriy qiling", — deya qo‘shimcha qildi Sikorskiy.
Eslatib o‘tamiz, Rossiya Kiyevga keng ko‘lamli zarbalar yo‘lladi. 20 dan ortiq kishi yaralangan.
Rossiya Qurolli kuchlari 4 iyul kuni erta tongda Ukrainaga raketalar va dronlar yordamida keng ko‘lamli hujum uyushtirdi. Ukraina Havo kuchlari ma’lumotlariga ko‘ra, hujumda 539 ta dron hamda 11 ta raketadan foydalanilgan. Asosiy yo‘nalish poytaxt Kiyev bo‘lgan. Ukraina harbiylari 476 ta dron va “Iskander-K” majmuasidan uchirilgan 2 ta qanotli raketani zararsizlantirganini qayd etmoqda.
So‘nggi ma’lumotlarga ko‘ra, zarbalar oqibatida 23 kishi yaralangan, shulardan 14 nafari shifoxonaga yotqizilgan. Mamlakat IIV Igor Klimenkoning so‘zlariga ko‘ra, zarbalar natijasida poytaxtdagi turar joy binolari, ta’lim, tibbiyot va transport infratuzilmasiga shikast yetkazilgan.

The consulate of Poland in Kiev was damaged during the Russian attack. Anadolu Ajansi reported about this here.
"Last night, a large-scale attack carried out by Russia led to fires and significant losses, including damage to the Polish consulate in Kiev," — wrote Polish Foreign Minister Radosław Sikorski on social network X.
"President Trump, Putin is laughing over your peacemaking efforts. Please, resume the supply of anti-aircraft missiles to Ukraine and introduce new stringent sanctions against the aggressor," — Sikorski added.
Let us remind you, Russia launched large-scale strikes on Kiev. More than 20 people were injured.
Russian Armed Forces initiated a large-scale attack on Ukraine early in the morning on July 4, using missiles and drones. According to the Ukrainian Air Forces, the attack involved 539 drones and 11 missiles. The main target was the capital, Kiev. Ukrainian military managed to neutralize 476 drones and 2 winged missiles launched from the “Iskander-K” complex.
According to the latest information, the strikes resulted in 23 people being injured, 14 of whom were hospitalized. According to Igor Klimenko of the country's Ministry of Internal Affairs, the strikes damaged residential buildings, educational, medical, and transportation infrastructure in the capital.