Magic Safari боғида қизларга шилқимлик қилган шахсга ҳукм ўқилди
Янгиҳаёт туманидаги боғда вояга етмаган қизларга нисбатан номуносиб ҳаракат қилган эркак 5 суткага қамалди ва жаримага тортилди.
'Magic Safari боғида қизларга шилқимлик қилган шахсга ҳукм ўқилди'ning rasmi
Тошкентдаги Magic Safari боғида вояга етмаган қизларга нисбатан шилқимлик қилган шахсга суд ҳукми ўқилди. Суд ҳужжатларига кўра, 1979 йил Бухоро вилоятида туғилган Ш.Й. 2026 йил 24 февраль куни Янгиҳаёт туманидаги боғда қизларга шаъни ва қадр-қимматини камситувчи уятсиз сўзлар айтган, уларни кузатиб, шаҳвоний шилқимлик қилган.
Шунингдек, у ички ишлар органлари ходимларининг қонуний талабларига бўйсунмаган, ҳақорат қилган ва қочиб кетишга уринган. Жиноят ишлари бўйича Янгиҳаёт туман суди уни Маъмурий жавобгарлик тўғрисидаги кодекснинг 41-1 ва 194-моддалари билан айбли деб топиб, 2 млн 60 минг сўм жарима ҳамда 5 сутка маъмурий қамоқ жазоси тайинлади.
Нодира Ҳакимова бу каби ҳолатларни жиноят сифатида баҳолаш кераклигини таъкидлаб, вояга етмаганларга нисбатан содир этилган бундай хатти-ҳаракатлар учун жазони кучайтириш зарурлигини айтган. Унинг сўзларига кўра, эндиликда бундай ҳолатларда прокуратура қўшимча назорат ўрнатиб, жиноят аломатлари мавжуд бўлса, иш жиноий тартибда кўриб чиқилади.
'Экология бўйича махсус комиссиянинг ваколатлари кенгайтирилди'ning rasmi
Жамият Бугун 16:46
Экология бўйича махсус комиссиянинг ваколатлари кенгайтирилди
Сўнгги пайтларда ҳаво тозалиги, чанг-тўзонлар ва экологик муаммолар барчамизнинг энг асосий муҳокама мавзуимизга айланди.
'Тошкентда сунъий ёмғир ёғдириш режалаштирилмоқда'ning rasmi
Тошкентда сунъий ёмғир ёғдириш режалаштирилмоқда
Тошкент шаҳрида ҳаво сифатини яхшилаш мақсадида сунъий ёмғир ёғдириш технологиясини жорий этиш режалаштирилмоқда.
'Андижонда 3 та яширин дорихона лабораторияси фош этилди'ning rasmi
Андижонда 3 та яширин дорихона лабораторияси фош этилди
Андижон вилоятида аҳоли саломатлигига жиддий хавф туғдирувчи қалбаки дори воситаларини тайёрлаш билан шуғулланган 3 та яширин лаборатория аниқланди.

A court verdict was read against a person who committed lewd acts towards underage girls at the Magic Safari park in Tashkent. According to court documents, Sh.Y., born in 1979 in Bukhara region, on February 24, 2026, in a park in the Yangihayot district, uttered shameless words humiliating the honor and dignity of girls, watched them, and committed lewd acts of a lustful nature.
He also disobeyed the lawful demands of internal affairs officers, insulted them, and attempted to flee. The Yangihayot district court on criminal cases found him guilty under Articles 41-1 and 194 of the Code of Administrative Responsibility and imposed a fine of 2 million 60 thousand soums and 5 days of administrative arrest.
Nodira Hakimova emphasized that such cases should be assessed as criminal and that it is necessary to strengthen punishment for such actions committed against minors. According to her, in such cases now, the prosecutor's office will establish additional oversight, and if there are signs of a crime, the case will be considered under criminal procedure.