Исроил манбаларига кўра, Эрон Олий Раҳбари Оятуллоҳ Хоменеи Исроил зарбаси натижасида эҳтимол ҳалок бўлган бўлиши мумкин. Бу ҳақда The Times of Israel 12-телеканал репортажи ва номи очиқланмаган манбаларга таяниб хабар берди.
Телеканал маълумотига кўра, Исроил томонида Хоманаий «катта эҳтимол билан ўлдирилгани» баҳоланмоқда ва бу версияни қўллаб-қувватловчи «тобора кўпайиб бораётган белгилар» мавжудлиги таъкидланган. Айни пайтда бу маълумот расман тасдиқлангани йўқ.
Бундан бироз олдин 12-телеканал Исроил томонининг баҳосига кўра, Хоманаий «камида жароҳат олган» бўлиши мумкинлигини хабар қилган эди. Шу билан бирга, хулосалар вайрон қилинган қароргоҳ мажмуасининг сунъий йўлдош тасвирларига эмас, балки номи очиқланмаган манбалар маълумотига асослангани таъкидланган.
Хабар қилинишича, Хоманаий яқин вақт ичида мурожаат билан чиқиши кутилмоқда. Телехабарда, агар бундай чиқиш намойиш этилса, у олдиндан ёзиб олинган бўлиши мумкинлиги ҳақида тахмин ҳам билдирилган.
Шунингдек, 12-телеканалнинг таъкидлашича, кун давомида берилган зарбалар Эрон режими раҳбарияти ва унинг ҳарбий қўмондонлигига «жуда катта зарар» етказган.

Has the Supreme Leader of Iran, Ayatollah Khamenei, been killed?
According to Israeli sources, Iran's Supreme Leader Ayatollah Khamenei may have been killed as a result of an Israeli strike. The Times of Israel reported this, citing a Channel 12 report and unnamed sources.
According to the channel's information, Israeli officials assess that Khamenei was "most likely killed," and it was emphasized that there are "increasing signs" supporting this version. However, this information has not been officially confirmed at this time.
Shortly before this, Channel 12 reported that, according to Israeli assessments, Khamenei may have been "at least wounded." At the same time, it was emphasized that the conclusions are based on information from unnamed sources, not on satellite images of the destroyed compound.
It is reported that Khamenei is expected to make an address soon. The broadcast also speculated that if such an address is shown, it could have been pre-recorded.
Furthermore, Channel 12 emphasized that the strikes carried out during the day inflicted "very significant damage" on the Iranian regime's leadership and its military command.