Эҳтиёжманд оилаларга 422,4 млрд сўм моддий ёрдам ажратилди
Шавкат Мирзиёевнинг 67-сон қарори ижроси доирасида эҳтиёжманд аҳолига моддий ёрдам тўловлари амалга оширилмоқда. Биринчи босқичда 616 305 та оилага жами 422,4 млрд сўм ажратилди.
Жумладан, 225 541 та оилага 1 млн сўмдан ёрдам берилган бўлиб, уларнинг асосий қисмини давлат таъминотидаги оилалар, шунингдек етим болалар ва ёлғиз кексалар ташкил этади. Шу билан бирга, 387 764 та кам таъминланган оилага 500 минг сўмдан тўлов амалга оширилди.
Маълум қилинишича, иккинчи босқичда қўшимча рўйхат асосида яна бир қатор оилаларга моддий ёрдам бериш режалаштирилган.

Within the framework of the implementation of Shavkat Mirziyoyev's Resolution No. 67, material assistance payments are being made to the needy population. At the first stage, a total of 422.4 billion soums were allocated to 616,305 families.
In particular, assistance of 1 million soums each was provided to 225,541 families, the main part of which consists of families receiving state benefits, as well as orphans and lonely elderly people. At the same time, payments of 500 thousand soums each were made to 387,764 low-income families.
It is reported that at the second stage, it is planned to provide material assistance to a number of other families based on an additional list.