ОАВ хабарига кўра, 41 ёшли ҳужумчи мундиални захира ўйинчиси сифатида бошлаш вариантини ҳам кўриб чиқмоқда.
Роналду терма жамоа бош мураббийси Роберто Мартинезнинг ҳар қандай қарорини қабул қилишга тайёр экани айтилмоқда.
Таъкидланишича, тажрибали футболчи бу сафар шахсий амбициялардан кўра жамоа манфаатларини устувор қўймоқда.
Маълумот учун, Португалия 2026 йилги Жаҳон чемпионатига саралаш босқичида ўз гуруҳида пешқадам бўлиб, мундиал йўлланмасини қўлга киритган.
Жамоа финал босқичида “К” гуруҳида Ўзбекистон ва Колумбияга қарши баҳс олиб боради. Учинчи рақиб эса қитъалараро плей-офф орқали аниқланади.

Ronaldo is ready to stay at Juventus.
According to OAB, the 41-year-old striker is also considering the option of starting the World Cup as a reserve player.
It is said that Ronaldo is ready to accept any decision of the national team's head coach, Roberto Martinez.
It is emphasized that the experienced footballer is prioritizing the team's interests over personal ambitions this time.
For information, Portugal has taken the lead in its group in the qualifying stage for the 2026 World Cup and has secured its ticket to the Mundial.
In the final stage, the team will compete in Group "K" against Uzbekistan and Colombia. The third opponent will be determined via an intercontinental playoff.