Бугун ҳарорат 25 даража иссиқ бўлади
19 февраль куни республика бўйлаб ёғингарчилик кутилмайди, айрим ҳудудларда шамол кучайиши мумкин.
'Бугун ҳарорат 25 даража иссиқ бўлади'ning rasmi
“Ўзгидромет” 19 февраль куни кузатиладиган об-ҳаво маълумотларини эълон қилди.
бугун Тошкент шаҳрида ҳаво ўзгарувчан бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан секундига 3-8 метр тезликда эсади. Ҳарорат кечаси +11...+13 даража илиқ, кундузи +23...+25 даража илиқ бўлади.
Қорақалпоғистон Республикаси ва Хоразм вилоятида ҳаво ўзгарувчан бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан секундига 7-12 метр тезликда эсади, баъзи жойларда 13-18 метргача, айрим жойларда баъзида 20-23 метргача кучайиши мумкин. Ҳарорат кечаси +5...+10 даража илиқ, кундузи +13...+18 даража илиқ бўлади.
Бухоро ва Навоий вилоятларида ҳаво ўзгарувчан бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан секундига 7-12 метр тезликда эсади, баъзи жойларда 13-18 метргача, айрим жойларда баъзида 20-23 метргача кучайиши мумкин. Ҳарорат кечаси +8...+13 даража илиқ, кундузи +20...+25 даража илиқ бўлади.
Тошкент, Сирдарё, Жиззах ва Самарқанд вилоятларида ҳаво ўзгарувчан бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан секундига 7-12 метр тезликда эсади, баъзи жойларда 13-18 метргача, айрим жойларда баъзида 20-23 метргача кучайиши мумкин. Ҳарорат кечаси +8...+13 даража илиқ, кундузи +20...+25 даража илиқ бўлади.
Қашқадарё ва Сурхондарё вилоятларида ҳаво ўзгарувчан бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан секундига 7-12 метр тезликда эсади, баъзи жойларда 13-18 метргача, айрим жойларда баъзида 20-23 метргача кучайиши мумкин. Ҳарорат кечаси +10...+15 даража илиқ, кундузи +20...+25 даража илиқ бўлади.
Андижон, Наманган, Фарғона вилоятларида ҳаво ўзгарувчан бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Баъзи жойларга туман тушиши мумкин. Шамол шарқдан секундига 5-10 метр тезликда эсади. Ҳарорат кечаси +8...+13 даража илиқ, кундузи +16...+21 даража илиқ бўлади.
Республиканинг тоғли ҳудудларида ҳам ҳаво ўзгарувчан бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан секундига 7-12 метр тезликда эсади, баъзи жойларда 13-18 метргача кучайиши мумкин. Ҳарорат кечаси +2...+7 даража илиқ, кундузи +10...+15 даража илиқ бўлади.