Бугун айрим ҳудудларда қор ёғади
Унга кўра, Тошкент шаҳрида ҳаво ўзгарувчан бўлади, кечаси бироз қор ёғиши мумкин. Кундузи ёғингарчилик кутилмайди. Шамол ғарбдан 3-8 м/с тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 1 даража совуқ-1 даража илиқ, кундузи 7-9 даража илиқ бўлади.
Қорақалпоғистон Республикасида ҳаво ўзгарувчан бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Баъзи жойларга туман тушиши мумкин. Шамол ғарбдан 7-12 м/с тезликда эсади, баъзи жойларда 13-18 м/с гача кучайиши мумкин. Ҳарорат кечаси 5-10 даража совуқ, кундузи 0-5 даража совуқ, Устюртда кечаси 17-22 даража совуқ, кундузи 5-10 даража совуқ бўлади.
Хоразм вилоятида ҳаво ўзгарувчан бўлади, баъзи жойларда қор ёғади, туман тушиши мумкин. Шамол ғарбдан 7-12 м/с тезликда эсади, баъзи жойларда 13-18 м/с гача кучайиши мумкин. Ҳарорат кечаси ва кундузи 0-5 даража совуқ бўлади.
Бухоро ва Навоий вилоятларида ҳаво ўзгарувчан бўлади, баъзи жойларда ёғингарчилик (ёмғир, қор) бўлади, туман тушиши мумкин. Шамол ғарбдан 7-12 м/с тезликда эсади, баъзи жойларда 13-18 м/с гача кучайиши мумкин. Ҳарорат кечаси 3 даража совуқ-2 даража илиқ, чўл ҳудуднинг шимолида 10 даража совуққача, кундузи 3-8 даража илиқ бўлади.
Тошкент, Сирдарё, Жиззах, Самарқанд вилоятларида ҳаво ўзгарувчан бўлади, баъзи жойларда ёғингарчилик (ёмғир, қор) бўлади. Баъзи жойларга туман тушиши мумкин. Шамол ғарбдан 7-12 м/с тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 2 даража совуқ-3 даража илиқ, кундузи 5-10 даража илиқ бўлади.
Қашқадарё ва Сурхондарё вилоятларида ҳаво ўзгарувчан бўлади, баъзи жойларда ёғингарчилик (ёмғир, қор) бўлади. Баъзи жойларга туман тушиши мумкин. Шамол ғарбдан 7-12 м/с тезликда эсади, баъзи жойларда 13-18 м/с гача кучайиши мумкин. Ҳарорат кечаси 0-5 даража илиқ, кундузи 7-12 даража илиқ бўлади.
Андижон, Наманган, Фарғона вилоятларида ҳаво ўзгарувчан бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Баъзи жойларга туман тушади. Ғарбий шамол йўналишини ўзгартириб, шарқдан 5-10 м/с тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 0-5 даража совуқ, кундузи 0-5 даража илиқ бўлади.
Республиканинг тоғли ҳудудларида ҳаво ўзгарувчан бўлади, баъзи жойларда қор ёғади, туман тушиши мумкин. Йўлларда баъзи жойларда яхмалак кузатилади. Қор кўчиши хавфи бор. Ғарбий шамол йўналишини ўзгартириб, шарқдан 7-12 м/с тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 0-5 даража совуқ, кундузи 0-5 даража илиқ бўлади.

Today, snow will fall in some areas.
According to forecasts, the weather in Tashkent city will be changeable, with some snow possible at night. Precipitation is not expected during the day. A west wind will blow at 3-8 m/s. The temperature will be -1 to +1°C at night and +7 to +9°C during the day.
In the Republic of Karakalpakstan, the weather will be changeable, precipitation is not expected. Fog is possible in some places. A west wind will blow at 7-12 m/s, increasing to 13-18 m/s in some areas. The temperature will be -5 to -10°C at night and 0 to -5°C during the day; in Ustyurt, -17 to -22°C at night and -5 to -10°C during the day.
In Khorezm region, the weather will be changeable, with snow possible in some areas, and fog is possible. A west wind will blow at 7-12 m/s, increasing to 13-18 m/s in some areas. The temperature will be 0 to -5°C both at night and during the day.
In Bukhara and Navoi regions, the weather will be changeable, with precipitation (rain, snow) possible in some areas, and fog is possible. A west wind will blow at 7-12 m/s, increasing to 13-18 m/s in some areas. The temperature will be -3 to +2°C at night (down to -10°C in the northern part of the desert area) and +3 to +8°C during the day.
In Tashkent, Syrdarya, Jizzakh, and Samarkand regions, the weather will be changeable, with precipitation (rain, snow) possible in some areas. Fog is possible in some places. A west wind will blow at 7-12 m/s. The temperature will be -2 to +3°C at night and +5 to +10°C during the day.
In Kashkadarya and Surkhandarya regions, the weather will be changeable, with precipitation (rain, snow) possible in some areas. Fog is possible in some places. A west wind will blow at 7-12 m/s, increasing to 13-18 m/s in some areas. The temperature will be 0 to +5°C at night and +7 to +12°C during the day.
In Andijan, Namangan, and Fergana regions, the weather will be changeable, precipitation is not expected. Fog will descend in some places. The westerly wind direction will change, blowing from the east at 5-10 m/s. The temperature will be 0 to -5°C at night and 0 to +5°C during the day.
In the mountainous areas of the republic, the weather will be changeable, with snow possible in some areas, and fog is possible. Icing is observed on roads in some places. There is a risk of avalanches. The westerly wind direction will change, blowing from the east at 7-12 m/s. The temperature will be 0 to -5°C at night and 0 to +5°C during the day.