Сербияда футбол вақтида мураббий нега вафот этди?
Сербия Суперлигасининг 14-туридан ўрин олган “Младост Лучани” — “Раднички 1923” учрашуви вақтида фожиавий ҳолат содир бўлди. Крагуевас клуби бош мураббийи, босниялик мутахассис Младен Жижович ўйин давомида вафот этди. Бу ҳақда Zamon.uz маълум қилди.
Фожиа учрашувнинг 22-дақиқаида, “Раднички 1923” 2:0 ҳисобида олдинда бораётган пайтда юз берган. Мураббий ўйин зонасида ўзини ёмон ҳис қилган ва ҳушидан кетган. Тиббиёт ходимлари дарҳол ёрдам кўрсатиб, уни ҳушига келтиришга ҳаракат қилишган. Жижович тез ёрдам машинасида шифохонага олиб кетилган, аммо йўлда унинг жони узилган.
Гувоҳларнинг айтишича, мураббий оғир ҳолатда ерга йиқилган ва шифокорлар келганида у деярли нафас олмаётган бўлган. Дастлабки маълумотларга кўра, Жижович олдин юрак билан боғлиқ соғлиқ муаммоларига дуч келгани тахмин қилинмоқда, бироқ расмий сабаб ҳали эълон қилинмади.
Жижовичнинг вафоти ҳақида хабар ўйин давомида стадионга маълум қилинди. Бу эса футболчилар ва мураббийлар штабини қаттиқ руҳий зарбага учратди.
'Непалда қор кўчки оқибатида 7 нафар альпинист ҳалок бўлди'ning rasmi
Дунё Бугун 17:24
Непалда қор кўчки оқибатида 7 нафар альпинист ҳалок бўлди
Қутқарувчилар жасадларни излашни давом эттирмоқда.
'Польша Россияга қарши “дрон девори” яратмоқчи'ning rasmi
Дунё Бугун 16:48
Польша Россияга қарши “дрон девори” яратмоқчи
Ушбу лойиҳа икки йил ичида якунланиши кутилмоқда.
'Гусейн Гасанов қидирувга берилди'ning rasmi
Дунё Бугун 15:53
Гусейн Гасанов қидирувга берилди
170 миллион рубль миқдоридаги солиқни тўламасликда айбланаётган блогерга нисбатан янги жиноят иши қўзғатилди.
'Тошкентда цех яниб кетди'ning rasmi
Тошкентда цех яниб кетди
Ҳозирда ёнғиннинг келиб чиқиш сабаблари аниқланмоқда.
'Хитойда учар автомобиллар оммавий ишлаб чиқарила бошланди'ning rasmi
Дунё Бугун 14:05
Хитойда учар автомобиллар оммавий ишлаб чиқарила бошланди
XPeng компанияси вертикал учиш ва қўниш имкониятига эга “учувчи автомобиль”ларни синов тариқасида оммавий ишлаб чиқара бошлади.

A tragic incident occurred during the match between "Mladost Lučani" and "Radnički 1923", which was part of the 14th round of the Serbian Superliga. The head coach of the Kragujevac club, Bosnian specialist Mladen Žižović, died during the game. Zamon.uz reported this.
The tragedy happened in the 22nd minute of the match, while "Radnički 1923" was leading 2:0. The coach felt unwell in the technical area and lost consciousness. Medical staff immediately provided assistance and attempted to resuscitate him. Žižović was taken to the hospital by ambulance, but he passed away en route.
According to witnesses, the coach collapsed in a serious condition and was barely breathing when the doctors arrived. Preliminary information suggests that Žižović had previously experienced health problems related to his heart, but the official cause has not yet been announced.
The news of Žižović's death was announced to the stadium during the game. This dealt a severe psychological blow to the players and the coaching staff.