Республиканинг айрим ҳудудларида ҳарорат 22 даража иссиқ бўлади.
Унга кўра, Тошкент шаҳрида ҳаво ўзгарувчан бўлади, кечга бориб ёмғир ёғади. Шарқий шамол йўналишини ўзгартириб, ғарбдан 3-8 м/с тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 8-10 даража, кундузи 14-16 даража бўлади.
Қорақалпоғистон Республикаси ва Хоразм вилоятида ҳаво ўзгарувчан бўлади, баъзи жойларда бироз ёмғир ёғиши мумкин. Шарқий шамол йўналишини ўзгартириб ғарбдан 7-12 м/с тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 0-5 даража, кундузи 9-14 даража бўлади.
Бухоро ва Навоий вилоятида ҳаво ўзгарувчан бўлади, кечаси ёғингарчилик кузатилмайди, кундузи баъзи жойларда ёмғир ёғади. Шарқий шамол йўналишини ўзгартириб ғарбдан 7-12 м/с тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 3-8 даража, кундузи 11-16 даража бўлади.
Тошкент, Сирдарё, Жиззах ва Самарқанд вилоятида ҳаво ўзгарувчан бўлади, кечга томон баъзи жойларда ёмғир ёғади. Шарқий шамол йўналишини ўзгартириб ғарбдан 7-12 м/с тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 5-10 даража, кундузи 15-20 даража бўлади.
Қашқадарё вилоятида ҳаво ўзгарувчан бўлади, кечга яқин баъзи жойларда ёмғир ёғади. Шарқий шамол йўналишини ўзгартириб ғарбдан 7-12 м/с тезликда эсади, баъзи жойларда 13-18 м/с гача кучайиши, чанг-тўзонлар билан кузатилиши мумкин. Ҳарорат кечаси 6-11 даража, кундузи 14-16 даража бўлади.
Сурхондарё вилоятида ҳаво ўзгарувчан бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шарқий шамол йўналишини ўзгартириб ғарбдан 7-12 м/с тезликда эсади, баъзи жойларда 13-18 м/с гача кучайиши, чанг-тўзонлар билан кузатилиши мумкин. Ҳарорат кечаси 6-11 даража, кундузи 17-22 даража бўлади.
Андижон, Наманган ва Фарғона вилоятида ҳаво бироз булутли, баъзи жойларда ўзгарувчан бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 5-10 м/с тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 4-9 даража, кундузи 15-20 даража бўлади.
Республиканинг тоғли ҳудудларида ҳаво ўзгарувчан бўлади, баъзи жойларда ёғингарчилик (ёмғир, қор) бўлади. Шарқий шамол йўналишини ўзгартириб ғарбдан 7-12 м/с тезликда эсади, баъзи жойларда 13-18 м/с гача кучайиши мумкин 7-12 м/с тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 0-5 даража, кундузи 5-10 даража бўлади.
'Долларнинг расмий курси тушдими?'ning rasmi
Бу қизиқ 31.10.2025 17:12
Долларнинг расмий курси тушдими?
Марказий банк хорижий валюталарнинг ўзбек сўмига нисбатан 3 ноябрь куни амалда бўладиган қийматини белгилади.

"Uzhydromet" announced the weather forecast for today, November 3.
According to it, the weather in Tashkent city will be variable, with rain expected by evening. The easterly wind will shift to a westerly direction, blowing at 3-8 m/s. The temperature will be 8-10 degrees at night and 14-16 degrees during the day.
In the Republic of Karakalpakstan and Khorezm region, the weather will be variable, with some rain possible in some places. The easterly wind will shift to a westerly direction, blowing at 7-12 m/s. The temperature will be 0-5 degrees at night and 9-14 degrees during the day.
In Bukhara and Navoi regions, the weather will be variable, no precipitation is expected at night, but rain is expected in some places during the day. The easterly wind will shift to a westerly direction, blowing at 7-12 m/s. The temperature will be 3-8 degrees at night and 11-16 degrees during the day.
In Tashkent, Syrdarya, Jizzakh, and Samarkand regions, the weather will be variable, with rain expected in some places towards evening. The easterly wind will shift to a westerly direction, blowing at 7-12 m/s. The temperature will be 5-10 degrees at night and 15-20 degrees during the day.
In Kashkadarya region, the weather will be variable, with rain expected in some places closer to evening. The easterly wind will shift to a westerly direction, blowing at 7-12 m/s, possibly increasing to 13-18 m/s in some places, and may be accompanied by dust. The temperature will be 6-11 degrees at night and 14-16 degrees during the day.
In Surkhandarya region, the weather will be variable, no precipitation is expected. The easterly wind will shift to a westerly direction, blowing at 7-12 m/s, possibly increasing to 13-18 m/s in some places, and may be accompanied by dust. The temperature will be 6-11 degrees at night and 17-22 degrees during the day.
In Andijan, Namangan, and Fergana regions, the weather will be partly cloudy and variable in some places, no precipitation is expected. The wind will be easterly, blowing at 5-10 m/s. The temperature will be 4-9 degrees at night and 15-20 degrees during the day.
In the mountainous areas of the republic, the weather will be variable, with precipitation (rain, snow) in some places. The easterly wind will shift to a westerly direction, blowing at 7-12 m/s, possibly increasing to 13-18 m/s in some places. The temperature will be 0-5 degrees at night and 5-10 degrees during the day.