“Тузел” бекатидаги гавжумлик фақат метробусга тегишли эмас — “Тошкент метрополитени” изоҳ берди
Маълумотларга кўра, ушбу ҳудуддан 17 та йўналишда 186 та автобус қатнайди, метро йўловчилари эса умумий оқимнинг атиги 20 фоизини ташкил этади.
'“Тузел” бекатидаги гавжумлик фақат метробусга тегишли эмас — “Тошкент метрополитени” изоҳ берди'ning rasmi
Ижтимоий тармоқларда “Тузел” бекати яқинида метробусга йўловчилар сиғмаётгани ҳақида тарқалган хабарлар юзасидан “Тошкент метрополитени” ДУК маъмурияти расмий муносабат билдирди.
Қайд этилишича, видео ва фотосуратларда акс этган ҳолат “Тузел” метро бекатига яқин жойлашган умумий жамоат транспорти бекатларидан бирида кузатилган. Бу ҳудудда метробусдан ташқари яна 17 та йўналишда 186 та автобус қатнайди.
Шу сабабли, метро орқали ҳаракатланувчи йўловчилар ушбу нуқтадаги умумий транспорт оқимининг атиги 20 фоизини ташкил этади, дейилади расмий баёнотда.
“Тошкент метрополитени” жамоатчиликни ҳолатга бирёқлама баҳо бермасликка ва фақат расмий, аниқ манбаларга таяниб хулоса чиқаришга чақирди.
'Қоидабузарлиги билан мақтанган “тунингчи” узр сўради'ning rasmi
Жамият Бугун 10:12
Қоидабузарлиги билан мақтанган “тунингчи” узр сўради
Uzbelas Performance раҳбари Асадбек Жумаев ижтимоий тармоқларда тарқалган баҳсли интервьюсидан сўнг жамоатчиликдан узр сўради.
'Термиз – Истанбул, Термиз – Дубай йўналишларида янги рейслар қўйилади'ning rasmi
Термиз – Истанбул, Термиз – Дубай йўналишларида янги рейслар қўйилади
Сурхондарё вилояти маркази Термиз шаҳридан Истанбул ва Дубай шаҳарларига янги авиарейслар йўлга қўйилади.

The overcrowding at the "Tuzel" stop does not only apply to the metrobus — commented "Tashkent Metropolitan".
According to the data, 186 buses operate on 17 routes from this area, while subway passengers account for only 20 percent of the total traffic flow.
Image of 'The overcrowding at the "Tuzel" stop does not only apply to the metrobus — commented "Tashkent Metropolitan".'
The administration of the "Tashkent Metropolitan" State Unitary Enterprise has issued an official statement regarding the reports circulating on social networks about passengers crowding onto the metrobus near the "Tuzel" station.
It is noted that the situation reflected in the videos and photographs was observed at one of the public transport stops located near the "Tuzel" metro station. In this area, besides the metrobus, 186 buses on 17 other routes are also in operation.
For this reason, passengers using the metro constitute only 20 percent of the total passenger flow at this point, according to the official statement.
"Tashkent Metropolitan" called on the public not to assess the situation one-sidedly and to draw conclusions based only on official, accurate sources.