“Ўзгидромет” бугун, 7 октябрь куни кузатиладиган об-ҳаво маълумотларини эълон қилди.
Унга кўра, Тошкент шаҳрида ҳаво бироз булутли бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 3-8 м/с тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 8-10 даража, кундузи 23-25 даража бўлади.
Қорақалпоғистон Республикаси ва Хоразм вилоятида ҳаво бироз булутли бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 7-12 м/с тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 2-7 даража, кундузи 20-25 даража бўлади.
Бухоро ва Навоий вилоятида ҳаво бироз булутли бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 7-12 м/с тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 5-10 даража, кундузи 23-28 даража бўлади.
Тошкент, Сирдарё, Жиззах ва Самарқанд вилоятида ҳаво бироз булутли бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 7-12 м/с тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 8-13 даража, кундузи 20-25 даража бўлади.
Қашқадарё ва Сурхондарё вилоятида ҳаво бироз булутли бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 7-12 м/с тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 8-13 даража, кундузи 23-28 даража бўлади.
Андижон, Наманган ва Фарғона вилоятида ҳаво бироз булутли бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 5-10 м/с тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 8-13 даража, кундузи 20-25 даража бўлади.
Республиканинг тоғли ҳудудларида ҳаво бироз булутли бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 7-12 м/с тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 5-10 даража, кундузи 15-20 даража бўлади.

"Uzhydromet" announced the weather forecast for today, October 7.
According to it, the weather in Tashkent city will be partly cloudy, no precipitation is expected. The wind will be easterly at 3-8 m/s. The temperature at night will be 8-10 degrees, during the day 23-25 degrees.
In the Republic of Karakalpakstan and Khorezm region, the weather will be partly cloudy, no precipitation is expected. The wind will be easterly at 7-12 m/s. The temperature at night will be 2-7 degrees, during the day 20-25 degrees.
In Bukhara and Navoi regions, the weather will be partly cloudy, no precipitation is expected. The wind will be easterly at 7-12 m/s. The temperature at night will be 5-10 degrees, during the day 23-28 degrees.
In Tashkent, Sirdaryo, Jizzakh, and Samarkand regions, the weather will be partly cloudy, no precipitation is expected. The wind will be easterly at 7-12 m/s. The temperature at night will be 8-13 degrees, during the day 20-25 degrees.
In Kashkadarya and Surkhandarya regions, the weather will be partly cloudy, no precipitation is expected. The wind will be easterly at 7-12 m/s. The temperature at night will be 8-13 degrees, during the day 23-28 degrees.
In Andijan, Namangan, and Fergana regions, the weather will be partly cloudy, no precipitation is expected. The wind will be easterly at 5-10 m/s. The temperature at night will be 8-13 degrees, during the day 20-25 degrees.
In the mountainous areas of the Republic, the weather will be partly cloudy, no precipitation is expected. The wind will be easterly at 7-12 m/s. The temperature at night will be 5-10 degrees, during the day 15-20 degrees.