Нью-Йоркда яхши мезбонлик кўрсатмаган Трамп Эрдўғанни “оғзидан бол томиб мақтади”
АҚШ етакчиси Туркия раҳбари билан узоқ йиллик дўст эканини билдирди. Бу ҳақда TRT haber маълум қилди.
“Президент Ражаб Тоййиб Эрдўған билан узоқ йиллардан бери дўстмиз. У ўз мамлакатида, Европада ва дунёда катта ҳурмат қозонган. Эрдўған қудратли армия тузди, уни Оқ уйда қабул қилиш биз учун шараф” , — дейди АҚШ етакчиси.
У, шунингдек Туркия билан кўплаб ишлар амалга оширятганига тўхталиб, икки мамлакат ўртасида олди берди яхши ривожлангани ҳақида тўхталди.
“Президент Эрдўған Путиндан ҳам, Зеленскийдан ҳам ҳурмат кўради. Ҳамманинг унга ҳурмати бор, мен ҳам ҳурмат қиламан. Сурия собиқ раҳбарини ағдаришдаги муваффақият учун масъул шахс Эрдўғандир”, дея қўшимча қилди ДональдТрамп.

A US leader stated that he has been a long-time friend of the Turkish leader. This was reported by TRT haber.
"We have been friends with President Recep Tayyip Erdoğan for many years. He has earned great respect in his own country, in Europe, and in the world. Erdoğan built a powerful army, it is an honor for us to receive him at the White House," says the US leader.
He also emphasized that they will carry out many tasks with Turkey and noted the significant progress in relations between the two countries.
"President Erdoğan is respected by both Putin and Zelenskyy. Everyone respects him, and I respect him too. Erdoğan is the person responsible for the success in overthrowing the former leader of Syria," added Donald Trump.
For information, earlier the Turkish president's motorcade was stopped in New York due to Trump's motorcade.