Пойтахтда маст эркаклар инспекторларни дўппосладими?
Ижтимоий тармоқларда Тошкент шаҳрида фуқаро ички ишлар органлари ходимларига қаршилик кўрсатаётгани акс этган видео тарқалиб, турли муҳокамаларга сабаб бўлди. Ушбу ҳолат юзасидан пойтахт Ички ишлар бош бошқармаси муносабат билдирди.
Жорий йилнинг 5 август куни, тахминан соат 21:30 ларда Юнусобод туманининг Чинобод кўчасида икки маст фуқаро жамоат тартибини ҳамда фуқаролар осойишталигини бузган. Уларнинг қоидабузарлиги ҳақида махсус хизматларга хабар келиб тушган. Шу ҳудудда хизмат олиб бораётган профилактика инспектори ва ППХ ходими зудлик билан ҳодиса жойига етиб бориб, ушбу шахсларни тўхтатишга ҳаракат қилган.
Бироқ фуқаролар ходимларнинг қонуний талабларини бажармай, уларга фаол қаршилик кўрсатиб, ҳодиса жойидан қочишга уринган. Кўрилган чора-тадбирлар натижасида фуқаролар профилактика инспектори ва ППХ ходими томонидан ушланиб, ҳудудий ИИБга олиб борилган.
Мазкур ҳолат юзасидан уларга нисбатан Маъмурий жавобгарлик тўғрисидаги кодекснинг 183, 194 ва 195-моддалари билан ҳужжатлар расмийлаштирилиб, Жиноят ишлари бўйича Юнусобод туман судига юборилган.

Did the capital's best men interrogate the inspectors?
A video circulating on social networks showing citizens resisting law enforcement officers in Tashkent has sparked various discussions. The capital's Main Department of Internal Affairs has commented on this situation.
On August 5 of this year, around 21:30, two intoxicated citizens violated public order and disturbed the peace of residents on Chinobod Street in Yunusabad district. Special services were notified about their violations. A preventive inspector and a patrol officer serving in the area promptly arrived at the scene and attempted to detain these individuals.
However, the citizens refused to comply with the lawful demands of the officers, actively resisted them, and attempted to flee the scene. As a result of the measures taken, the citizens were apprehended by the preventive inspector and patrol officer and taken to the local Department of Internal Affairs.
Regarding this incident, documents were formalized against them under Articles 183, 194, and 195 of the Administrative Responsibility Code, and the case was forwarded to the Yunusabad District Court for Criminal Affairs.