Фарғона вилояти Ришон туманида жойлашган “Юксалиш” фермер хўжалиги раҳбари 2024 йилда топширган ғалла учун ҳақ сўраганидан сўнг, “Қаҳрамон” ғалла кластери раҳбари ва унинг қариндошлари томонидан калтакланганини маълум қилди.
Воқеа 28 июлдан 29 июлга ўтар кечаси юз берган. Фермернинг айтишича, ҳозирда у касалхонада, бироқ туман раҳбарлари ҳамда ҳуқуқни муҳофаза қилувчи органлар ҳолатга эътибор қаратмаяпти.
Ҳозирча расмий идоралар воқеа юзасидан муносабат билдирмаган. Жамоатчилик бу масалада адолатли суриштирув ва айбдорларнинг жавобгарликка тортилишини талаб қилмоқда.

The head of the "Yuksalish" farm located in the Rishon district of the Fergana region reported being beaten by the head of the "Qahramon" grain cluster and his relatives after demanding payment for the grain delivered in 2024.
The incident occurred on the night of July 28 to July 29. According to the farmer, he is currently in the hospital, but district officials and law enforcement agencies are not paying attention to the situation.
So far, the authorities have not commented on the incident. The public is demanding a fair investigation and accountability for those responsible.