Россия 10 июнга ўтар кечаси Киев ва Одессага дронлар билан ҳужум уюштирди. Бу ҳақда “CNN” ёзмоқда.
Маҳаллий расмийлар турар жой биноларига зарар етгани ва камида 2 киши яраланганини маълум қилган. Деснианский, Оболонский ва Шевченковский туманларига зарар етказилган. Пойтахтда ярим тундан буён ҳаво ҳужумидан мудофаа тизимлари тўхтовсиз ишламоқда. Одамлар шаҳар метросида жон сақлаётгани тасвирларда кўринган.
“Пойтахтга ҳали ҳам кўп сонли дронлар ёпирилмоқда. Ҳозиргача камида 2 киши яраланган”, — дейди Киев мери Виталий Кличко.
Одессадаги туғуруқ комплексига ҳам зарба берилгани ва 1 киши ҳалок бўлгани ҳам айтилган.
Аввалроқ, Россия 9 июнь куни Украинага 479 та дрон билан йирик ҳужум қилгани эълон қилинганди. Ҳодиса оқибатида 6 киши ҳалок бўлиб, 80 киши яраланганди.

Russia carried out a drone attack on Kyiv and Odessa on the night of June 10th. This is reported by “CNN”.
Local officials reported damage to residential buildings and at least 2 people were injured. The Desniansky, Obolonsky, and Shevchenkivsky districts were damaged. Air defense systems have been working non-stop since midnight in the capital. Images show people taking shelter in the city's metro.
“Numerous drones are still being launched at the capital. So far, at least 2 people have been injured,” says Kyiv Mayor Vitali Klitschko.
It was also reported that a strike was made on a maternity complex in Odessa, resulting in 1 person killed.
Earlier, it was announced that Russia had launched a major attack on Ukraine with 479 drones on June 9th. As a result of the incident, 6 people were killed and 80 people were injured.