Трамп Truth Social ижтимоий тармоғидаги саҳифасида Хотира куни муносабати билан билдирган табригида Байден маъмуриятининг сўнгги тўрт йилдаги сиёсатини “мамлакатни вайрон қилувчи” деб атади. Унинг таъкидлашича, “радикал сўл” ғояларга таянган расмийлар 21 миллион одамнинг АҚШ ҳудудига ноқонуний киришига йўл очган.
“Ҳатто мамлакатимизни бузиш учун сўнгги тўрт йил ичида бор кучини сарфлаган ъсарқитларъни ҳам Хотира куни билан табриклайман”, – дейди Трамп.
У шунингдек, америкалик судьялардан мамлакатни “дўзахга етакловчи қарорлар” асрашини сўраб, фуқароларни қўрқмасликка ва “Американи яна буюк ва хавфсиз қилиш” учун ҳаракат қилишга чақирди.
20 май куни Трамп яна бир бор Байден маъмуриятини танқид остига олди. Унга кўра, Байден кўплаб расмий ҳужжатларни шахсан имзоламаган, балки бу ишни “радикал сўл телбалар” амалга оширган.

Trump called the Biden administration's policies over the past four years "destructive of the country" in a statement on his Truth Social social media page on Remembrance Day. He noted that officials, relying on "radical leftist" ideas, allowed 21 million people to illegally enter the territory of the USA.
"I congratulate even those'remnants' who have spent all their energy destroying our country over the past four years on Remembrance Day," Trump said.
He also asked American judges to protect the country from "decisions that lead to hell," urging citizens not to be afraid and to act to "make America great and safe again."
On May 20, Trump once again criticized the Biden administration. According to him, Biden did not personally sign many official documents, but it was done by "radical left-wing madmen."