Шавкат Мирзиёев нега Венгрияга жўнаб кетди?
Билдирилишича, давлат раҳбари Венгрия Бош вазири Виктор Орбаннинг таклифига биноан давлатга ташриф буюрган.
'Шавкат Мирзиёев нега Венгрияга жўнаб кетди?'ning rasmi
Венгрия Бош вазири Виктор Орбаннинг таклифига биноан президент Шавкат Мирзиёев рафиқаси билан бирга расмий ташриф билан Будапешт шаҳрига келди. Бу ҳақда Президент матбуот хизмати маълум қилди.
Қайд этилишича. Самолёт олдида Ўзбекистон етакчисини Венгрия иқтисодий ривожланиш вазири Мартон Над ва бошқа расмий шахслар кутиб олган.
Ференс Лист номидаги халқаро аэропортда олий мартабали меҳмон шарафига икки мамлакат давлат байроқлари кўтарилди, фахрий қоровул саф тортилган.
Ташриф дастурига мувофиқ, бугун, 20- май куни олий даражадаги Ўзбекистон-Венгрия музокаралари бўлиб ўтади.
Давлат раҳбари Венгриянинг расмийлари ва етакчи компаниялари раҳбарлари билан ҳам учрашувлар ўтказади.

At the invitation of Hungarian Prime Minister Viktor Orban, President Shavkat Mirziyoyev and his wife arrived in Budapest on an official visit. This was reported by the press service of the President.
It is noted that. Before the plane, the leader of Uzbekistan was met by the Minister of Economic Development of Hungary Marton Nagy and other officials.
At the Ferenc Liszt International Airport, the state flags of the two countries were raised in honor of the distinguished guest, and an honor guard was lined up.
In accordance with the program of the visit, high-level Uzbek-Hungarian talks will be held today, May 20.
The head of state will also hold meetings with officials and heads of leading Hungarian companies.
Also, on May 21, the President of Uzbekistan will take part in the informal summit of the Organization of Turkic States in the capital of Hungary.