Абу Даби фуқаролик оилавий суди ажралиш иши бўйича мисли кўрилмаган қарор чиқарди. Молиявий келишув доирасидаги товон пули миқдори 100 миллион дирҳамни (27 млн доллардан ортиқ) ташкил этди. Бу Форс кўрфази мамлакатлари учун мутлақ рекорд ҳисобланади.
Ушбу никоҳ Буюк Британияда расмийлаштирилган бўлиб, эр-хотин ажрашиш учун Абу Даби судига мурожаат қилган. Суд аризани атиги уч ҳафтадан камроқ вақт ичида, битта мажлис давомида, 2021 йилда қабул қилинган 14-сонли Фуқаролик никоҳ қонуни асосида кўриб чиққан.

The Abu Dhabi Civil Family Court issued an unprecedented decision in a divorce case. The amount of the compensation within the financial settlement constituted 100 million dirhams (over 27 million dollars) formed. This is an absolute record for the Gulf countries.
This marriage was formalized in Great Britain, and the couple applied to the Abu Dhabi court for a divorce. The court considered the application in less than three weeks, in a single session, based on Civil Marriage Law No. 14 enacted in 2021.