Ҳодиса сабаб омборхонанинг тахминан 500 кв.м майдонининг ички ва том қисми ёниб зарарланган.
Бугун, 28 апрель куни Тошкент шаҳрининг Миробод туманида жойлашган қурилиш маҳсулотлари сақланаётган омборхонада ёнғин юз берди. Бу ҳақда Фавқулодда вазиятлар вазирлиги ахборот хизмати маълум қилди.
Қайд этилишича, ҳолат эрталаб соат 07:00 да туманнинг “Абдурауф Фитрат” МФЙ, Г.Алиев кўчасида жойлашган қурилиш маҳсулотлари сақланаётган омборхоналарнинг бирида содир бўлган.
Шунга кўра, ёнғин-қутқарув экипажлари соат 07:02 да ҳодиса жойига етиб бориб, ёнғин соат 08:33 да ўчирилган.
Ёнғин оқибатида омборхонанинг тахминан 500 кв.м майдонда ички ва том қисми ёниб зарарланган.Ёнғинни бартараф этишга 12 та ёнғин-қутқарув экипажи жалб этилган, — дейилади хабарда.
Ҳозирда ёнғин сабаби ва моддий зарар миқдори аниқланмоқда. Ёнғин оқибатида тан-жароҳати олганлар йўқ.

Today, April 28, a fire broke out in a warehouse storing construction materials in the Mirabad district of Tashkent. This was reported by the press service of the Ministry of Emergency Situations.
It is noted that the incident occurred at 07:00 in the morning in one of the warehouses storing construction products located on G. Aliyev Street in the "Abdurauf Fitrat" neighborhood of the district.
Accordingly, fire and rescue crews arrived at the scene at 07:02 and extinguished the fire at 08:33.
As a result of the fire, the interior and roof of the warehouse on an area of about 500 square meters were damaged by fire.Twelve fire and rescue crews were involved in extinguishing the fire ,— the report says.
The cause of the fire and the amount of material damage are currently being determined. There were no injuries as a result of the fire.