Ромитан тумани ҳокими ўринбосари фирибгарликда айбланяпти
Ромитан тумани ҳокими ўринбосари фирибгарликда айбланяпти. Айблов ҳужжати суд мажлислари порталида эълон қилинди.
2024 йил мартидан бери Ромитан тумани ҳокимининг инновацион ривожланиш масалалари бўйича ўринбосари лавозимида ишлаб келган Азиз Бобоев жиноий жавобгарликка тортилиши мумкин. У акаси билан бирга фирибгарлик ҳамда ҳужжатларни қалбакилаштиришга оид ишда судланмоқда.
Жиноят ишлари бўйича Ромитан туман судида 2025 йилнинг 7 январ куни Бобоев Азиз Хожиқурбонович ҳамда Бобоев Лазиз Хожиқурбоновичга доир жиноят иши кўриб чиқилади. Судланувчиларга Жиноят кодексининг 168-моддаси (Фирибгарлик) 3-қисми “б, в” бандлари, 228-моддаси (Ҳужжатлар, штамплар, муҳрлар, бланкалар тайёрлаш, уларни қалбакилаштириш, сотиш ёки улардан фойдаланиш), 2-қисми “а, б” бандлари ҳамда 3-қисми билан айб эълон қилинган. 3 нафар фуқаро жабрланувчи сифатида кўрсатилган.
Эслатиб ўтамиз, Бобоев Азиз Хожиқурбонович 1988 йилда Ромитан туманида туғилган. 2011-2022 йилларда “Микрокредитбанк”нинг Ромитан туман филиалида турли лавозимларда фаолият юритган.

The deputy head of Romitan district is accused of fraud. The indictment was announced on the court sessions portal here.
Since March 2024, Aziz Boboev has been working as the deputy head for innovative development issues of Romitan district and might be held criminally responsible. He is being tried with his brother for fraud and forging documents.
The criminal case concerning Aziz Khodjikurbonovich Boboev and Laziz Khodjikurbonovich Boboev will be examined at the Romitan district court of criminal cases on January 7, 2025. The defendants are charged under Article 168 Part 3 "b, v" (Fraud), Article 228 Part 2 "a, b" (Forging documents, stamps, seals, blanks, selling them or using them), and Part 3 of the Criminal Code. Three individuals are identified as victims.
As a reminder, Aziz Khodjikurbonovich Boboev was born in 1988 in Romitan district. From 2011 to 2022, he worked in various positions at the "Microcreditbank" branch in Romitan district.