Farg'ona viloyatida aliment to'lashdan qochish maqsadida ayoli va 3 yoshli qizini o'ldirgan erkakka sud hukmi o'qildi
Unga nisbatan 19 yil muddatga ozodlikdan mahrum qilish jazosini tayinladi.
'Farg'ona viloyatida aliment to'lashdan qochish maqsadida ayoli va 3 yoshli qizini o'ldirgan erkakka sud hukmi o'qildi'ning rasmi
Ma'lum bo'lishicha, voqea 2025 yil 3 noyabr kuni O'zbekiston tumanida sodir bo'lgan. Spirtli ichimlik ta'sirida bo'lgan erkak qaynotasining uyiga kelib, turmush o'rtog'i bilan uchrashgan. Ayol undan avval aliment undirish masalasida sudga murojaat qilgan bo'lib, sud qaroriga ko'ra erkak 15 sutkaga qamalgan.
Jazo muddatini o'tab chiqqanidan so'ng, er-xotin o'rtasidagi nizo yanada keskinlashgan. Tergov ma'lumotlariga ko'ra, erkak aliment to'lashdan qutulishni maqsad qilib, oldindan o'zi bilan olib kelgan oshxona pichog'i orqali ayoliga bir necha bor tan jarohati yetkazgan. Shundan so'ng u 2023 yilda tug'ilgan 3 yoshli qiziga ham pichoq bilan zarba bergan.
Oqibatda, qizaloq voqea joyida halok bo'lgan. Og'ir tan jarohati olgan ayol esa shifoxonaga olib ketilayotgan vaqtda vafot etgan. Jinoyatdan so'ng erkak voqea joyidan qochib ketgan.
Jinoyat ishlari bo'yicha O'zbekiston tumani sudi uni Jinoyat kodeksining 97-moddasi 2-qismi “a”, “v”, “j”, “i” bandlari bilan aybdor deb topib, 19 yil muddatga ozodlikdan mahrum qilish jazosini tayinladi.

In the Fergana region, a court verdict was pronounced for a man who killed his wife and 3-year-old daughter in order to evade paying alimony.
Image of 'In the Fergana region, a court verdict was pronounced for a man who killed his wife and 3-year-old daughter in order to evade paying alimony.'
It turned out that the incident occurred on November 3, 2025, in the Uzbekistan district. A man under the influence of alcohol came to his father-in-law's house and met with his wife. The woman had previously filed a lawsuit regarding the collection of alimony, and according to the court decision, the man was imprisoned for 15 days.
After serving his sentence, the conflict between the spouses escalated further. According to investigation data, the man, aiming to avoid paying alimony, inflicted several bodily injuries on his wife with a kitchen knife he had brought with him in advance. After that, he also struck his 3-year-old daughter, born in 2023, with the knife.
As a result, the girl died at the scene. The woman, who sustained severe injuries, died while being taken to the hospital. After the crime, the man fled the scene.
The Uzbekistan District Criminal Court found him guilty under paragraphs "a", "v", "zh", "i" of Part 2 of Article 97 of the Criminal Code and sentenced him to 19 years of imprisonment.