Hasanboy Do‘smatov boksi bo‘yicha ikki karra jahon chempioniga aylandi
Boks bo‘yicha O‘zbekiston milliy terma jamoasi a’zosi Hasanboy Do‘smatov yana bir bor yuqori natijaga erishdi. U Dubay shahrida o‘tayotgan jahon chempionati final jangida rossiyalik bokschi Bair Batlayevga qarshi ringga chiqdi.
Keskin va murosasiz o‘tgan bahsda hakamlar qaroriga ko‘ra, Hasanboy Do‘smatov 4:1 hisobida g‘alaba qozondi. Ushbu natija unga navbatdagi jahon chempionlik unvonini taqdim etdi.
Shu tariqa, Hasanboy Do‘smatov faoliyatida ikkinchi bor boks bo‘yicha jahon chempioni degan sharafli nomga sazovor bo‘ldi. Uning bu yutuqi O‘zbekiston boksining xalqaro maydondagi nufuzini yana bir bor mustahkamladi.

At the World Championship final taking place in Dubai, he defeated his Russian opponent.
Hasanboy Dusmatov, a member of the Uzbekistan national boxing team, has once again achieved a high result. He entered the ring against Russian boxer Bair Batlaev in the final bout of the World Championship taking place in Dubai.
According to the judges' decision in the sharp and uncompromising bout, Hasanboy Dusmatov won with a score of 4:1. This result earned him the next world championship title.
Thus, Hasanboy Dusmatov, for the second time in his career, earned the honorable title of world boxing champion. His victory once again strengthened the prestige of Uzbek boxing on the international stage.