Prezident, ijod, sport va ixtisoslashtirilgan maktablarga hujjatlarni qabul qilish iyunda boshlanadi
Kirish imtihonlari joriy yilning iyul-avgust oylarida bo‘lib o‘tadi.
'Prezident, ijod, sport va ixtisoslashtirilgan maktablarga hujjatlarni qabul qilish iyunda boshlanadi'ning rasmi
2025/2026-o‘quv yili uchun Prezident, ijod, sport va ixtisoslashtirilgan maktablarga hujjatlar qabuli iyun oyida amalga oshiriladi.
Talabgor o‘quvchilar va ularning ota-onalari uchun qulaylik yaratish maqsadida:
- murojaatchilarning savollariga javob berish uchun 1206 qisqa raqamli sall-markaz faoliyat boshlagan;
- shuningdek, murojaatchilar uchun qo‘shimcha ravishda maxsus piima_admission chatboti yaratildi;
Ixtisoslashtirilgan ta’lim muassasalari agentligi tizimidagi barcha Prezident, ijod, sport va ixtisoslashtirilgan maktablarda maxsus shtablar tashkil etildi.
Mazkur shtablar har kuni soat 09:00 dan 18:00 gacha faoliyat yuritadi. Malakali mutaxassislar hujjat topshirmoqchi bo‘lgan talabgorlarga amaliy yordam ko‘rsatadi.
2025/2026-o‘quv yili uchun mazkur maktablarga hujjatlar qabuli iyun oyida onlayn shaklda my.gov.uz yoki ariza.piima.uz saytlari orqali amalga oshiriladi.

Documents submission for the 2025/2026 academic year to the President, creative, sports, and specialized schools will take place in June.
To facilitate the convenience of prospective students and their parents:
- A call center with the short number 1206 has been launched to answer the applicants' questions;
- Additionally, a special piima_admission chatbot was created for the applicants;
All President, creative, sports, and specialized schools in the system of the Specialized Education Institutions Agency have established special headquarters.
These headquarters operate daily from 09:00 to 18:00. Qualified specialists provide practical assistance to candidates wishing to submit their documents.
For the 2025/2026 academic year, the documents for these schools can be submitted online in June through my.gov.uz or ariza.piima.uz websites.