Bugun ommaviy axborot vositalarida jurnalist Inessa Papernoyning o‘limi haqida xabarlar paydo bo‘ldi. Ayol hamrohi bilan birga O‘zbekistonda ta’tilga chiqqanida vafot etgan.
Fojia 20 oktyabrga o‘tar kechasi sodir bo‘lgan.
Tergov allaqachon sodir bo‘lgan voqea sabablarini o‘rganmoqda. Versiyalardan biriga ko‘ra, marhumlar hovuzni tozalashdan so‘ng hosil bo‘lgan botqoq gazidan bo‘g‘ilib o‘lishgan. Uchuvchi modda ventilyatsiya orqali yuqoriga ko‘tarilib, xonaga kirib kelgan. Boshqa mehmonlarning ahvoli hozircha noma’lum.
Qayd etilishicha, sentyabr oyining oxirida Papernaya O‘zbekistonga sayohatga tayyorgarlik ko‘rayotgan bo‘lgan. Obunachilardan turar joy bilan bog‘liq muammolar haqida so‘ragan.
Internet foydalanuvchilari halok bo‘lganlarning yaqinlari va yaqinlariga hamdardlik bildirmoqda, yaqinlari jasadlarni vataniga olib borish masalasini hal qilmoqda.
Ma’lumot uchun, Inessa Papernaya bir nechta ommaviy axborot vositalari, xususan Izvestiya, Lenta.ru va boshqa internet nashrlarda ishlagan.
O‘zbekiston Bosh prokurorining matbuot kotibi rossiyalik 47 yoshli jurnalist Inessa Papernaya va yana ikki shaxsning o‘limi yuzasidan jinoiy ish ochilganligi va o‘limning aniq sabablarini aniqlash uchun sud-tibbiy ekspertiza tayinlanganligini ma’lum qildi.

The body of a Russian journalist was found in a hotel in Tashkent.
Today, news about the death of journalist Inessa Papernaya appeared in the mass media. The woman passed away while on vacation in Uzbekistan with her companion link.
The tragedy occurred overnight on October 20.
The investigation is already looking into the causes of the incident. According to one of the versions, the victims died from suffocation due to marsh gas that formed after cleaning the pool. The volatile substance rose through the ventilation and entered the room. The condition of other guests is currently unknown.
It is noted that at the end of September, Papernaya had been preparing for a trip to Uzbekistan. She had asked her followers about accommodations.
Internet users are expressing condolences to the relatives and loved ones of the deceased, who are dealing with the issue of repatriating the bodies to their homeland.
For your information, Inessa Papernaya worked in several mass media outlets, including Izvestia, Lenta.ru, and other internet publications.
The spokesperson for the Prosecutor General of Uzbekistan announced that a criminal case had been initiated in connection with the death of the 47-year-old Russian journalist Inessa Papernaya and two other individuals, and a forensic examination has been appointed to determine the exact causes of death link.